lastik hakkında | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

lastik hakkında

turabgokdemir

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım,2 ay önce 1.4 ibiza style aldım araç üzerinde bridgestone B250 lastik ile geldi 2000 km sonra bir adet lastiğe ihtiyacım oldu bu serinin artık üretimi yapılmıyormuş,zor bela bitane buldum birhada ihtiyacım olursa nasıl bir yol izlemem lazım lastik önerirmisiniz? ve üzerinde 175 60 15 var 55 yada 65 kullanmanın artı ve eksileri nelerdir ?

fimus

Kayıtlı Üye
Hoşgeldiniz..üyelerimiz bölümünden once kendinizi tanitirsaniz arkdaslar yardimci olacaktır....
Keyifli forumlar dilerim...

memet_one

VİP Üye
Administrator
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım,2 ay önce 1.4 ibiza style aldım araç üzerinde bridgestone B250 lastik ile geldi 2000 km sonra bir adet lastiğe ihtiyacım oldu bu serinin artık üretimi yapılmıyormuş,zor bela bitane buldum birhada ihtiyacım olursa nasıl bir yol izlemem lazım lastik önerirmisiniz? ve üzerinde 175 60 15 var 55 yada 65 kullanmanın artı ve eksileri nelerdir ?
Öncelikle kurallarımız gereği sizi üyeler kısmında tanımak isteriz

Aynı ebatlarda farklı markaların lastikleri olur fakat tek değil iki tane aynı tarafta olacak şekilde desen farklılıkları araçların yol tutuşunu ve yağmur su tahliyelerini aynı oranda yapmadığında sıkıntı oluşturan bir durumdur

kurye ile elden teslime verildi

#ismail

Kayıtlı Üye
Farklı ebat belki kısa süre için takılabilir ama uzun süre için aynı ebat olması lazım. Hatta ön ve arkaların aynı marka olması gerekir. Yine çok sıkıntı yapmaz ama sürat yükseldikçe problemler başlar.

turabgokdemir

Kayıtlı Üye
Farklı ebat belki kısa süre için takılabilir ama uzun süre için aynı ebat olması lazım. Hatta ön ve arkaların aynı marka olması gerekir. Yine çok sıkıntı yapmaz ama sürat yükseldikçe problemler başlar.
Pekala hepsini 175-65-15 yapsam yada 55 sorun olurmu