Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lastik hakkında

turabgokdemir

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım,2 ay önce 1.4 ibiza style aldım araç üzerinde bridgestone B250 lastik ile geldi 2000 km sonra bir adet lastiğe ihtiyacım oldu bu serinin artık üretimi yapılmıyormuş,zor bela bitane buldum birhada ihtiyacım olursa nasıl bir yol izlemem lazım lastik önerirmisiniz? ve üzerinde 175 60 15 var 55 yada 65 kullanmanın artı ve eksileri nelerdir ?

Hoşgeldiniz..üyelerimiz bölümünden once kendinizi tanitirsaniz arkdaslar yardimci olacaktır....
Keyifli forumlar dilerim...

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım,2 ay önce 1.4 ibiza style aldım araç üzerinde bridgestone B250 lastik ile geldi 2000 km sonra bir adet lastiğe ihtiyacım oldu bu serinin artık üretimi yapılmıyormuş,zor bela bitane buldum birhada ihtiyacım olursa nasıl bir yol izlemem lazım lastik önerirmisiniz? ve üzerinde 175 60 15 var 55 yada 65 kullanmanın artı ve eksileri nelerdir ?
Öncelikle kurallarımız gereği sizi üyeler kısmında tanımak isteriz

Aynı ebatlarda farklı markaların lastikleri olur fakat tek değil iki tane aynı tarafta olacak şekilde desen farklılıkları araçların yol tutuşunu ve yağmur su tahliyelerini aynı oranda yapmadığında sıkıntı oluşturan bir durumdur

kurye ile elden teslime verildi

Farklı ebat belki kısa süre için takılabilir ama uzun süre için aynı ebat olması lazım. Hatta ön ve arkaların aynı marka olması gerekir. Yine çok sıkıntı yapmaz ama sürat yükseldikçe problemler başlar.

Farklı ebat belki kısa süre için takılabilir ama uzun süre için aynı ebat olması lazım. Hatta ön ve arkaların aynı marka olması gerekir. Yine çok sıkıntı yapmaz ama sürat yükseldikçe problemler başlar.

Pekala hepsini 175-65-15 yapsam yada 55 sorun olurmu

Geri
Üst Alt