• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Lastik ebatları değişimi

zanka

Kayıtlı Üye
İsim
Mehmet Gürsel
Nereden
Ankara
Araç
Diğer
Arkadaşlar, bende jant-lastik değişimi konusunda görüşlerinizi almak istiyorum. Aracım 2018 1.6 TDI Seat Ateca DSG xcelence. Aracimda orijinal 18 inch jant ve 215 50 r18 lastik var. Bu ebat kışlık lastik almak yerine jant kuculteyim dedim ve yine Ateca dan çıkma orjinal 17 inç Seat jantı aldim. Bu jant içinde yine orjinal ebat ilan 215/55 r17 kışlık lastik alacağım.
Bu değişimin bana bir olumsuz yanı varmıdır. Görüntünun hoş olmaması gibi durum benim için önemli değil.
Yasal, güvenlik, teknik anlamda bana ve aracıma olumsuzluk anlaminda soruyorum.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

WatchTower

Kayıtlı Üye
İsim
Serkan
Nereden
Bursa
Araç
Leon 1.4 TSI FR
Arkadaşlar, bende jant-lastik değişimi konusunda görüşlerinizi almak istiyorum. Aracım 2018 1.6 TDI Seat Ateca DSG xcelence. Aracimda orijinal 18 inch jant ve 215 50 r18 lastik var. Bu ebat kışlık lastik almak yerine jant kuculteyim dedim ve yine Ateca dan çıkma orjinal 17 inç Seat jantı aldim. Bu jant içinde yine orjinal ebat ilan 215/55 r17 kışlık lastik alacağım.
Bu değişimin bana bir olumsuz yanı varmıdır. Görüntünun hoş olmaması gibi durum benim için önemli değil.
Yasal, güvenlik, teknik anlamda bana ve aracıma olumsuzluk anlaminda soruyorum.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Güvenlik ve teknik anlamda herhangi bir olumsuzluk olmaz aradaki fark çok düşük 0.5 kadar
Yasal kullanım anlamında bir bilgim yok
Ekran Alıntısı.PNG

sertanulucan

Kayıtlı Üye
İsim
Sertan
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI FR
Plaka
34 BZA 699
Merhaba Arkadaşlar; aracım Leon 2016 125 TSI FR lastik ebadım 225/45/R17 lastik basınç boyutları ne olmalıdır ön arka olarak, 35,33 deniliyor ama bu bana biraz fazla geliyor gibi

WatchTower

Kayıtlı Üye
İsim
Serkan
Nereden
Bursa
Araç
Leon 1.4 TSI FR
Merhaba Arkadaşlar; aracım Leon 2016 125 TSI FR lastik ebadım 225/45/R17 lastik basınç boyutları ne olmalıdır ön arka olarak, 35,33 deniliyor ama bu bana biraz fazla geliyor gibi
Yakıt depo kapağında yazıyor yük durumuna göre değerler
Benim lastikler de sizinle aynı ölçü ve ön, arka 32 olarak kullanıyorum.

Üst Alt