Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Lastik Ebadını Değiştirdim Bi Bakıverin

Konu, 'Jant - Lastik' kısmında alparslan61 tarafından paylaşıldı.

1. alparslan61

alparslan61 SCW Üyesi

9
    14
    3
    Beyler benim lastik ebadım 215 45 16 86h bu ebatlarda kış lastiği bulamadım olan yerlerde 400 tl istediler en son tanıdık bi lastikçide 215 46 petlas buldum taktım benim eski lastikler arabanın ilk lastikleri 2011 model 32 bin km yapmış hani çok kotu durumda deilde bu 215 46 kış lastiklerini yazında kullansam sıkıntı olurmu diğer lastikleri değişmeye değer mi arabanın gidişi konforu falan değişti daha iyi oldu ama sonuçta farklı genişlik sıkıntı çıkarır mı

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    taban genişliği yürümeyi zorlaştırır,yakıtı etkiler...önceki yazlık lastikleriniz ebatı neydi

3. alparslan61

alparslan61 SCW Üyesi

9
    14
    3
    215 45 yazlıklar taktığım 215 46

4. kirlisakal

5.965
    5.238
    113
    doğrudur ..michelin aracınıza karşılık gelen kışlık lastiğe baktığımda sizin bahsettiğiniz ebatı verıyor...yanak kalınlığını 50 olarakta bakabilirsiniz sıkıntı olmaz...başka markalara butun kışlık lastik aramalara bakabilirsiniz internet aramalarınızda mutlaka bulacaksınız...hayırlısı olsun kış bitiyor artık :)

mutisimsek ve chile-Kırmızı bunu beğendi.
  5. alparslan61

alparslan61 SCW Üyesi

9
    14
    3
    yanliş anladınız ben aldim 4 adet lastik o dediğiniz lastikler 400 tl ben 200 tl ye 45 genişlik yerine 46 genişlik aldım ve yazında kullanmayı düşünüyorum sıkıntı yaratirmi diye danışim dedim

6. kirlisakal

5.965
    5.238
    113
    45 -46 genişlik olmaz yanlışınız var :) 45 yanak kısmıdır genişlik 215 dir :) kolay gelsin

Bunu beğendi. ddmckmk bunu beğendi.
  7. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.360
    113
    Bir yanlışınız var tam olarak lastiğe tekrar bakıp söyler misiniz. 46 yanak olmaz hiç bir zaman. 5 ve katları oluyor diye biliyorum. Orjinalin çapından +/- % 2,5 oranında oynanabilir değerler genelde.

kirlisakal ve alparslan61 bunu beğendi.
  8. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.742
    5.596
    113
    Merhaba öncelikle kış lastiğini yazın yada sıcak havada kullanamazsınız sizin için yol güvenliği kalamaz frenleme de hemen kayar yol tutuşu sıfıra iner yazın mutlaka yaz lastiği kullanın

kurye ile elden teslime verildi

kirlisakal ve alparslan61 bunu beğendi.
  9. alparslan61

alparslan61 SCW Üyesi

9
    14
    3

ABİLERİM ÇOK ÖZÜR DİLERİM KONUYU AÇARKEN KAFAM PEK YERİNDE DEİLDİ YANLIŞ YAZMIŞIM
    215 ORJİNALİN GENİŞLİĞİ 205 TAKTIĞIM GENİŞLİK YUZDE 2.5 U GEÇİYO LASTİKÇİ SORUN OLMAZ DEDİ AMA İÇİME PEK SİNMEDİ AÇIKCASI YAZIMDAKİ HATA YUZUNDEN TEKRAR OZUR DİLERİM

kirlisakal ve memet_one bunu beğendi.
  10. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.742
    5.596
    113
    Büyük harf kullanmayalım lütfen

Bir sorun Olmaz rahat kullana bilirsin

kurye ile elden teslime verildi

Sayfayı Paylaş