Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lastik ebadı önerisi

fazla fırlamıyor mu araba sprintbooster ile, çok tartışıldı ama adamlar her daim dip gaz yaptıran bir parça diyorlardı onun için.. bir de onu taktırınca aşırı sarma yapmıyor mu araba?

Taktırınca kırmızıda yeşilde dip yapınca elbette sarıyor ama kırmızıda zaten nekadar hassas basarsanız basın sarıyor araç atılıyor. Dip gaz yaptıran parça oldugu cok dogru gaza giden sinyali artırıyor. Geciktirmeyi almıyor.... Onemli olan aktarma organlarına falan zararı ne bunu cok merak ediorum.... Bide az buz bişi deil 500 TL....

stock başka bir cuprayla denemek lazım aslında senin arabayı ozmn..

ya zaten o en istemediğim şey, güçlendirip sonrasında jantı büyütünce zaten aldığım günü bir kısmını büyüyen çapla kaybedeceğim. fakat şöyle de bir sorun var geçen gün bir rocco ile viraja girdik suadiye polis otoparkının sonraki ışıklarda adamla neredeyse aynı çizgilerde dönmemize rağmen rocco kopma limitlerindeydi ama kopmadı bense 3 kontra ile zor dönebildim (tamam sürücülük farkeder ama kdr da kötü değilim:) )
bu arada yiğitcim yanlışım yoksa hesaplama da yanak için verilen değer yüzde olarak hesaplanıyor
215/40 için 215 * %40 = 8,6mm
225/35 için 225 * %35 = 7,875mm

abi ukalalık etmek istemem ama ağırlık ve dağılımıda çok önemli olduğunu düşünüyorum ben o yüzden jant ve lastiklerle istediğin kadar oynasanda sanırım fazla fark etmeyecek

seat ibiza cupra =1184 kg
seat leon cupra =1375 kg
seat altea XL =1610 kg ( istediğin kadar uğraş kaymıyor tecrübe ile sabit 205/55/16 dunlop sportresponse )
vw sirocco = 1373 kg ( www.vw.com.tr sirocco 2.0 tsı seçeneği) ( 1.4 tsı 1346kg)

ama yinede belki arabayı yere yaklaştırıp bir coilover taksan sanki fark eder gibime geliyor. levent abinin 2.0 tdı fr leonunda da coil vardı araba banamısın demiyordu.

yok estağfurullah, ya tabi tam olarak aynı olsun demiyorum araçlar ama sonuçta bu kadar fark olmasını da beklemezdim.. ama şu da var, roccolar 235 tabanlı, en azından 215 olan tabanımı biraz genişletirsem ağırlık dağılımı, dingil mesafesi gibi konular dışındaki dezavantajımı azaltmış olurum diye düşünüyorum.. coil aslında bnmde düşündüğüm birşeydi ama fiyatını az önceki konuda konuşunca direk vazgeçtim:)

coil evet biraz tuzlu ama arabanın konforundan birşey kaybetmeden daha üstün bir yol tutuşu elde ediyorsunuz. 235 ile 205 lastik arasında fazla bir fark yok ama dediğiniz gibi dingil mesafesi ile ağırlık dağılımı çok önemli bu arabalarda. coil içinde bence paraya kıyıp alın derim çok memnun kalırsınız.

sevgili komşum,
sen biraz daha boşla beni, kayıpları oyna, mesajlara cevap verme, ben gerekli ayarı vercem zaten senin arabaya, hiç derdin kalmıycak.

anaa iyiki dün ufaktan scw tem buluşması yapmışız, walla daha yeni gördüm:)

Aynen SCW Avrupa Konutları Tem buluşması Vol2 yapalım tez zamanda

Geri
Üst Alt