Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik Basinclari

capri0n

Kayıtlı Üye
Arkadaslar Merhaba Gecen Gun arabamin bakimlarini yapan ustayla muhabbet ederken lastik hava basinclari hakkinda bir konu acildi ve ustam bana 40psi basacagimi soyledi ve herhangi bir problem olmayacagini soyledi goruslerinizi bildirirmisiniz?

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Depo kapağında yük endeksine göre kac psi basilmasi gerek yazan etiket olmali. Normal kullanimda 32 diye biliyorum, 40 abartılı olmuş.

Gaza basmadan sabitleyiciyle gönderildi.

rot balansci ve mekanik ustamdan duydum ben bunlari bende sasirdim yardimci un lutgen bende depo kapagindakiker gibi biliyordum.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

40 nedir ya üzerinde ne kadar yük var sanki yüksüz 30-32 arasıdır yüklüde 32-34 arası olur
Usta yoldaki tozları bile hissettirmek istiyor sanırım yol tutuşu minimuma iner sonuçta lastik basınçlarını testler sonucu veriyorlar

kurye ile elden teslime verildi

40 nedir öyle. Normal kullanımla 32 iyidir. Ama yükleme yaptıkca 34-36 olabilir.

Ben ustaya hak veriyorum yüksüz 36 38 kullanıyorum araba inanılmaz değişiyor 32 ile gezip arabalatı üzmeyin 36 40 arası idealdir. 2008 den beri trafikteyim son 2 3 aya kadar 30 32 geziodum ama çok gereksiz bir şey düşük basınç.

Ben ustaya hak veriyorum yüksüz 36 38 kullanıyorum araba inanılmaz değişiyor 32 ile gezip arabalatı üzmeyin 36 40 arası idealdir. 2008 den beri trafikteyim son 2 3 aya kadar 30 32 geziodum ama çok gereksiz bir şey düşük basınç.
Yolun var olan ne kadar sesi varsa duymanız ve yol kontrolunuze olumsuz etkisinden baska yararli neyi var yüksek basincin

Yolun var olan ne kadar sesi varsa duymanız ve yol kontrolunuze olumsuz etkisinden baska yararli neyi var yüksek basincin

Tam tersi sürüş güvenliğini ve viraj kabiliyetini artırır. Denemesi bedava senin bahsettiğin arışır yüksek basınç 45 48 basarsan öyle olur. Lastik sesi lastikle hamur kalitesiyle alakalıdır basıncla deil.

Tam tersi sürüş güvenliğini ve viraj kabiliyetini artırır. Denemesi bedava senin bahsettiğin arışır yüksek basınç 45 48 basarsan öyle olur. Lastik sesi lastikle hamur kalitesiyle alakalıdır basıncla deil.
Yani bu lastiklerimde degilde önceki bridgeston lastiklerde 40 yapmıştım denemek icin lastik yokta yerinde taş var gibiydi biz yanlış biliyoruz demek.

Arabaya ve lastiğe göre değişir tabi kesin konuşmamak lazım ama benim düşüncem fabrika verisi neyse 3 4 psi fazla basmak

Geri
Üst Alt