Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Lastik Basinclari

Konu, 'Cordoba' kısmında capri0n tarafından paylaşıldı.

1. capri0n

capri0n SCW Üyesi

64
    57
    18
    Arkadaslar Merhaba Gecen Gun arabamin bakimlarini yapan ustayla muhabbet ederken lastik hava basinclari hakkinda bir konu acildi ve ustam bana 40psi basacagimi soyledi ve herhangi bir problem olmayacagini soyledi goruslerinizi bildirirmisiniz?

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. ÖzkanÇ

ÖzkanÇ SCW Üyesi

197
    239
    63
    Depo kapağında yük endeksine göre kac psi basilmasi gerek yazan etiket olmali. Normal kullanimda 32 diye biliyorum, 40 abartılı olmuş.

Gaza basmadan sabitleyiciyle gönderildi.

Bunu beğendi. KİREÇ bunu beğendi.
  3. capri0n

capri0n SCW Üyesi

64
    57
    18
    rot balansci ve mekanik ustamdan duydum ben bunlari bende sasirdim yardimci un lutgen bende depo kapagindakiker gibi biliyordum.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.804
    5.628
    113
    40 nedir ya üzerinde ne kadar yük var sanki yüksüz 30-32 arasıdır yüklüde 32-34 arası olur
    Usta yoldaki tozları bile hissettirmek istiyor sanırım yol tutuşu minimuma iner sonuçta lastik basınçlarını testler sonucu veriyorlar

kurye ile elden teslime verildi

5. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.550
    1.705
    113
    40 nedir öyle. Normal kullanımla 32 iyidir. Ama yükleme yaptıkca 34-36 olabilir.

6. H.G.Koçer

H.G.Koçer SCW Üyesi

331
    214
    43
    Ben ustaya hak veriyorum yüksüz 36 38 kullanıyorum araba inanılmaz değişiyor 32 ile gezip arabalatı üzmeyin 36 40 arası idealdir. 2008 den beri trafikteyim son 2 3 aya kadar 30 32 geziodum ama çok gereksiz bir şey düşük basınç.

7. ÖzkanÇ

ÖzkanÇ SCW Üyesi

197
    239
    63
    Yolun var olan ne kadar sesi varsa duymanız ve yol kontrolunuze olumsuz etkisinden baska yararli neyi var yüksek basincin

8. H.G.Koçer

H.G.Koçer SCW Üyesi

331
    214
    43
    Tam tersi sürüş güvenliğini ve viraj kabiliyetini artırır. Denemesi bedava senin bahsettiğin arışır yüksek basınç 45 48 basarsan öyle olur. Lastik sesi lastikle hamur kalitesiyle alakalıdır basıncla deil.

9. ÖzkanÇ

ÖzkanÇ SCW Üyesi

197
    239
    63
    Yani bu lastiklerimde degilde önceki bridgeston lastiklerde 40 yapmıştım denemek icin lastik yokta yerinde taş var gibiydi biz yanlış biliyoruz demek.

10. H.G.Koçer

H.G.Koçer SCW Üyesi

331
    214
    43
    Arabaya ve lastiğe göre değişir tabi kesin konuşmamak lazım ama benim düşüncem fabrika verisi neyse 3 4 psi fazla basmak

Sayfayı Paylaş