Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik basıncı kaç psi olmalı?

Alcn

Kayıtlı Üye
Mrb arkadaslar hayirli bayramlar 2015 ibiza depo kapaginda bulunan lastik basinc degerlerinden birsey anlamadim bilen varmi 185/60/15 degerler kac olmali

30 ideal olabilir. Hatta 28 basan bile var.
Kapağın resmini çekersiniz yardımcı olabiliriz.

Bende kapak bilgilerinden bir şey anlamadım.Hava basıncı şuan 28-29.
Resmi mesaja ekliyorum.Kapak resmine göre olması gereken nedir ?

IMG_20161129_211155.jpg

Kapaktakine bakma sen benimde orjinal ebat 15 aracı ilk aldığımda 38 basılıydı sanki esp kapalıymış gibi çok fazla kayıyordu araba hızım yüksekken frene basınca ön teketlerden dolayı direksiyonu sağa sola atıyordu basınç yüksek olduğu için lastik diri duruyor asfalta oturmuyor bu sebepten dolayı o yüzden 28-30 yeterli olacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Depo kapağına göre 3kisi 1 bavul ön:38 arka:35 ,3kisi 1 bavul konforlu kullanım ön:33 arka:30 ,5kisi bagaj full ön;38 arka:39 basın diyor ama fazla yazdığını dusunuyorum bu değerlerin leona 32 basiyorum ben.

aracı ilk aldığımda lastikler 28-29 du. Kapaktaki ifadeleri anlamadığım için düşük geldi hepsini 30 yaptım. Ama bugün kapaktaki gibi önleri 33 arkaları 30 yapıcam. Sonuçta boşuna istemiyorlar o rakamları bir nedeni vardır elbet. Yoruma bırakırsak herkes farklı bir şey diyor işin içinden çıkmak imkansız.

Daha önce yazmıştım size zannedersem,
Normal kullanımda: ön 38 psi - arka 35 psi
Konfor istiyorsanız: ön:33psi - arka:30 psi (konfor kullanımında yakıt tüketimi az miktar artar)

Üreticinin belirlediği değerlerden şaşmayın. Hepsine 32 basarım olur diye düşünmeyin. Ön ve arka lastikler arasında 3 psi fark var . Güvenliğiniz ve lastik ömrü için bunlara uyunuz.

Daha önce yazmıştım size zannedersem,
Normal kullanımda: ön 38 psi - arka 35 psi
Konfor istiyorsanız: ön:33psi - arka:30 psi (konfor kullanımında yakıt tüketimi az miktar artar)

Üreticinin belirlediği değerlerden şaşmayın. Hepsine 32 basarım olur diye düşünmeyin. Ön ve arka lastikler arasında 3 psi fark var . Güvenliğiniz ve lastik ömrü için bunlara uyunuz.

Bu değerler 18 inç için sanırım, 17'de de değerler aynı mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracı alırken bana 4'ü de 33 olacak demişti servis.

Bende 185 65 15 var. hepsini 32 yaptım bugün ama aşırı sert geldi bana. tekrar 30 a çekicem

Geri
Üst Alt