Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik basinc uyarisi

medicccc

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bundan 1 hafta once 2 lastigime vida girmis bir lastigimde de hava kacmasindan dolayi lastikciye gittim. 2 lastik tamir edildi diger lastikte bi sorun bulunamadi. Sol on lastik haric hepsi cikartilip islem gormus oldu. Bugun lastik basinc uyarisi verdi arac gene. Hava kaciran lastiktir dedim ayni yere gittim. 3 lastigimin basinci 35 psi cikti. Adam soyle bakti lastiklere senin lastikler bitmis yenisini alip rot ayari yaptirman lazim dedi yanlardan yemis lastigi dedi. Bizde kampanya var lastiklerde dedi :) lastiklerin havasini 32 ye getrdi. 1. Sorum bu lastikler uzerinden rot ayari yapilamaz mi illa yeni lastik mi almak lazim 2. Sorum havasi yuksek cikan tum lastiklerin islem goren lastikler olmasi sans midir? 3. Sorum rot ayari bozuk aracta saga sola kayma olmayabilir mi? Lastiklerin fotosunu yarin aticam

1- yıpranmış lastiklere ayar yapılır ancak belli aüre sonra tekrar ayarı bozulur
2-yüksek çıkanların tadilat görenler olması genelde karşılaşılan bir problem o yüzden her lastikçiden sonra kendinşz bakın derim havasına
3-rot balans ayarı bozuk araç hem sallar hem de sağ sola çeker ama genelde basınç farkı olur çekmelerde

5000 km bir rot balanscıya ayara gidersiniz 50 liraya bakımlı ön düzene sahip olursunuz lastıkde yememiş olursunuz...lastiklerin vadesi dolmuş dikiş tutmuyor :) dolaylı yoldan anlattım

Lastikçi biraz uyanıklık yapmış yeni lastik için aracın lastik ve hava değişkenleri sadece inince değil lastik ps farkların da arıza veriyor bunu yazlık kışlık lastik takınca 1 hafta içinde lastik uyarısı veriyor kontrol edip arızayı silip devam edin sorun çözülecektir

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende birkaç gün önce değiştrdim lastikleri aynı şekil rot ayarından dolayı yemiş iç kısımlarını bende hiç olmadı sağa sola çekme yada ben çok dikkat edemedim yani

Geri
Üst Alt