Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik basınç sensörü sorunu

yasin arkadaşım aynı şey benim başıma geldi öncelikle ideal lastik havası 34 tür. ikazın sönmesi için ise önce aracını durdur set düğmesine basılı tut ve aracı hareket ettir set düğmesini bırakma basılı tutmaya devam et ikaz sesi duyduğunda bırak eğer yine sönmezse servise sor ok.

yasin arkadaşım aynı şey benim başıma geldi öncelikle ideal lastik havası 34 tür. ikazın sönmesi için ise önce aracını durdur set düğmesine basılı tut ve aracı hareket ettir set düğmesini bırakma basılı tutmaya devam et ikaz sesi duyduğunda bırak eğer yine sönmezse servise sor ok.

Benzin deposundaki lastik havalarını belirten yapışkanı zaten boşuna koymuşlar oraya, süs olsun masraf yapalım biraz demişler. Yük yoksa 35-32 yazıyor arkada mühendisler bişey bilmiyor demek ki. Ön tarafın ağırlığıyla arkanın ki bir sanırım ki siz aynı hava basıyorsunuz iki tarafa da. Bagajda fazla yük varsa 40'a kadar çıkartıyo ama takan yok.

arkadaşlar benim aracın lastikleri 205 55 R 16 leon staylance lastikleri kaç yapacağız? öneriden çok bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yazarsa çok sevinirim tşkkrlr.

ben ön-arka 32 basıyorum. sıkıntı yok.tavsiyemdir.

Konunun başlarından okumya başladım da,lastik basınç sensörü diye birşey yok zaten.o sistemi çalıştıran sensör ABS sensörüdür.ABS sensörü hem tekerin ani firen esnasında hareketini algılayıp firen sistemini ayarlar,hemde aynı sistemle tekerlerin birbirleri ile aynı hızda dönüp dönmediğini algılayıp anormal durum anında lastik basınç uyarı ışığını yakar.lastiklerin birinin veya birkaçının havası eksik veya fazla olsa diğerlerinden farklı hareket eder.buda uyarının sebebidir.böylesi durumlarda araç park halinde çalışırken düğmeye ışık sönene kadar basılı tutmak yeterlidir. (10-15sn)...

Aracında uyarı veren arkadaşımın sorunu basıncı hafızaya kaydetmeye yarayan düğmeden diye düşünüyorum.tabi servise göstermekte fayda var.

arkadaşlar benim aracın lastikleri 205 55 R 16 leon staylance lastikleri kaç yapacağız? öneriden çok bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yazarsa çok sevinirim tşkkrlr.

Arkadaşım Benzin kapağını aç orda lastik havalarını bir bir ne yapacağın yazar önceki aracımdan hatırladığım kadarıyla aşırı yüklü binmiyorsan araca önler 34 arka 32 dolaşırdım ben hep hiçde sıkıntı olmazdı ayrıca ön ve arka lastik havası bir olmaz araçlarda aynı yapanları uyarmış olalım ön tekere düşen yük 800kg arkada ise 500kg nasıl eşit olsun..

ön 34 arka 32 yada en sağlamı benzin kapağını aç bak orda yazar yüklü yüksüz lastik havası ön ve arka şeklinde :eek:key:

ben ön-arka 32 basıyorum. sıkıntı yok.tavsiyemdir.

Konunun başlarından okumya başladım da,lastik basınç sensörü diye birşey yok zaten.o sistemi çalıştıran sensör ABS sensörüdür.ABS sensörü hem tekerin ani firen esnasında hareketini algılayıp firen sistemini ayarlar,hemde aynı sistemle tekerlerin birbirleri ile aynı hızda dönüp dönmediğini algılayıp anormal durum anında lastik basınç uyarı ışığını yakar.lastiklerin birinin veya birkaçının havası eksik veya fazla olsa diğerlerinden farklı hareket eder.buda uyarının sebebidir.böylesi durumlarda araç park halinde çalışırken düğmeye ışık sönene kadar basılı tutmak yeterlidir. (10-15sn)...

Aracında uyarı veren arkadaşımın sorunu basıncı hafızaya kaydetmeye yarayan düğmeden diye düşünüyorum.tabi servise göstermekte fayda var.

Aynen Ön arka havaların eşit olması dışında diğer yorumuna kesinlikle katılıyor paylaşımın için teşekkür ediyorum..

Bu gönderimin olmasa sibopta, janta, lastiğin içinde filan lastik basınç sensörü bulmaya çalışacak arkadaşlar :D

Aynen Ön arka havaların eşit olması dışında diğer yorumuna kesinlikle katılıyor paylaşımın için teşekkür ediyorum..

Bu gönderimin olmasa sibopta, janta, lastiğin içinde filan lastik basınç sensörü bulmaya çalışacak arkadaşlar :D
selçuğum bende yük dağılımına göre önlerin basıncının fazla olmasının gerektiğini biliyorum ama yaklaşık 1 milyon km ye yakın önden çekişli araç kullanıyorum işim gereği.tecrübelerim doğrultusunda önden çekişli aracın lastik havaları sıtandartında veya fazlasında olduğu zaman ön düzen arızasının çoğaldığını gördüm.bence ön düzenim bozulacağına lastiklerimin ömrü 3 de 1 azalsın daha iyidir. düşüncelerim bu yönde.

Selam dostlar 2 gün önce 225 40 R18 lastik jant taktım Leonuma bügün giderken lastik basinc sensörü yandı ve sönmüyor on arka 32 şu anda. Bi Abi'm bugün orijinal siboplarini takmalısın gibi bir şey söyledi doğru mudur ? Tecrübelerinizden yararlanmak isterim teşekür ederim
bende ilk aldığımda bozuk yolda hızlı girince uyarı vermişti iki defa, lastikleri kontrol ettim, set tusuna bastım ilkinde hemen söndü 2. sinde baya bi uğraşmıştım. biraz yol yaptıktan sonra sabit hızla sönmüştü, ondan sorada daha hiç yanmadı. bi gün biraz tekini indirip deneyeceğim :) bi de her lastik basıncını kontrol edip hava basınca set tuşuna basmak gerekirmi??

selçuğum bende yük dağılımına göre önlerin basıncının fazla olmasının gerektiğini biliyorum ama yaklaşık 1 milyon km ye yakın önden çekişli araç kullanıyorum işim gereği.tecrübelerim doğrultusunda önden çekişli aracın lastik havaları sıtandartında veya fazlasında olduğu zaman ön düzen arızasının çoğaldığını gördüm.bence ön düzenim bozulacağına lastiklerimin ömrü 3 de 1 azalsın daha iyidir. düşüncelerim bu yönde.

o konuda haklı olabilirsin Kardeşim..

Ama kullandığın güzergah önemli.. eğer çok kötü yollardan gitmiyorsan yakıt ve lastik ömrüde önemli :eek:key:

Geri
Üst Alt