Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik basıncı

tanergungor

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam,

Dün ilk defa arabanın lastik basınçlarını kontrol edeyim dedim.
Fabrika çıkışı lastiklerin basıncı, önler 41 arkalar 44 çıktı.
Araçta ilk aldığımdan bu yana bariz bir sertlik vardı, basınçları önler 33 arkalar 31 olacak şekilde düzelttim, şimdi çok daha iyi oldu.

Sizde de durum bu şekilde mi ? Hiç kontrol edeniniz oldu mu?
Bir kontrol edin derim.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
[MENTION=27053]tanergungor[/MENTION] petrolde mi kontrol ettiniz ? petrolde kontrol ettiysen yanlış çıkabilir hatta bastığınız hava bile muhtemelen yanlıştır. Birde ön arka farklı ayar yapmaya gerek yok en ideali ön arka aynı değerde olması 32 32 bunun için idealdir.

@tanergungor petrolde mi kontrol ettiniz ? petrolde kontrol ettiysen yanlış çıkabilir hatta bastığınız hava bile muhtemelen yanlıştır. Birde ön arka farklı ayar yapmaya gerek yok en ideali ön arka aynı değerde olması 32 32 bunun için idealdir.

Bende hava basıncını ölçen alet var onunla kontrol ettim.
Daha sonrasında Petrolde ikinci kontrolü yaptım.
Arabanın depo kapağında yazan hava basıncı değerleri; önler 31 arkalar 29 şeklinde zaten. iki bar düşük gösteriyor standardında. Aslında benim ön ve arka şuan standardından yüksek yine ama araba bu şekilde çok rahat.

Valla en ideali konusunda sizin dediğiniz gibi olmayabilir bence.

Bende hava basıncını ölçen alet var onunla kontrol ettim.
Daha sonrasında Petrolde ikinci kontrolü yaptım.
Arabanın depo kapağında yazan hava basıncı değerleri; önler 31 arkalar 29 şeklinde zaten. iki bar düşük gösteriyor standardında. Aslında benim ön ve arka şuan standardından yüksek yine ama araba bu şekilde çok rahat.

Valla en ideali konusunda sizin dediğiniz gibi olmayabilir bence.
araca sürekli tek biniyorsan dediğin doğru fakat sürekli gün içinde yada farklı günlerde değişiyorsa sayı en ideali yük için 32 32 dir. Ama bu işte en önemlisi sizin kafanızın rahat olması güven hissi vermesi

aracımı ilk aldığımda ki basınç değerleri olması gerekenden çok farklıydı.. herkesin kontrol etmesinde yarar var. ben depo kapağındaki değerleri kullanıyorum.

Yazan degerler ladtiğin max psi değerine çok yakın...
Firmalar aracları otoparkta beklettiği için max degere cok yakın hava basıp bekletıyorlar..
Arac inik lastik üzerinde beklese çelik tel kırar....
Galeriden aracı cıkarır cıkarmaz lastik havaları kontrol edilmeli....

Aracın lastiklerini jant lastik olarak depoda tutacaksanız biraz fazla hava basıp yan yatırım stoklayabıırsınız.

Ben aracımı ilk aldığım gün galerinin servisinde lastik havasını ayarlatmıştım. En son da lastikleri değiştirdiğim de kontrol ettim. 32-34 gibi

fabrika çıkışı nedense hep aynı, bendede 40 dı, 32 ye ayarladım sonra...

aslında teslimat öncesi kontrolde indirmeleri gerekli, benimki 32-29 la geldi mesela, ama bazı bayiler bakmıyorlar, teslimat süresince lastiklerde fazla basınç olması normaldir de, satan bayinin lastik basınçlarını kontrol etmemesi komik

Geri
Üst Alt