Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik basınç sensör ışık sönmemesi

arkadaşlar günaydın aynı sıkıntı bendede oluyordu hatta arada anti patinaj lambasıda yanıyordu düğmeye basıp motoru yeniden çalıştırınca sönüyordu ben bu olayı biraz araştırdım aracı cihaza bağladığınızda beyin arızası bile veriyodu fakat olay çok basitmiş iyi bir ustaya denk geldim ve usta akünün üzerinde bulunan sigortaları söktü orayı temizledi ve yeni sigorta taktı 4 aydır hiç lamba yanmıyor söylediği kadarıyla sigortalar zamanla oksitlenip meme yapıyormuş :)

her yanışta farklı sebeblerden yanıyor olabilir....ciddiye almak lazım :) arıza tespitden sildirirken arıza kodunu bakmayı unutmayın basınc sensörlerinde falan filan başka arızalar olabilir yada hiçbişi oksıtlenme doğrudur

Lastik basinc isigi sonmuyorsa mk3 lerden bahsediyorum lastik havalarinizi duzelttiktwn sonra ekranda lastikler menusunde ayarlamam diye bir tus var ona basin ve kaydet diyin isik sonsun birdaha da yanmasin:)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lastik degisimlerineden sonra olabiliyor.
[doublepost=1452365413,1452365324][/doublepost]Wag ile silebilirsiniz.:)

Arkadaşlar aracım 2015 ibiza 400 kmde 50 km önce 215 40 17 lastık ve advanti jant taktırdım lastık basınç sensörü yandı dügmeye bir kaç sanıye basılı tuttum 2 km gittim stop ettim gecti bugun sabiha gökcen otobanında 160 km hıza cıktım geri yaktı ve yolda seyir halınde iken tekrar reset tusuna basılı tuttum ve spot ettim tekrar marj yapyım gecti hep böylemi olucak yardımınızı beklıyorum

merhaba, yeni jantlarınıza aracınız ile uyumlu lastik basınç sensörü taktırdınız mı?
eğer sıradan sibop var ise sistem çalışmaz, uyarı ışığı sürekli yanar...
Renault-Megane-2-Lastik-Basinc-Sensoru__62717842_0.jpg

[doublepost=1452368300,1452367026][/doublepost]örnek video;

Benim fr da da yandı geçenlerde.O da karda epeyce uğraştım, patinaj filan derken lastik basıncı düşmüş..Sensör hemen yandı.Basınçları ayarlayınca düğmesine basıp söndürdüm.Ondan önce de lastiğe çivi girmiş ama görünmüyor azar azar hava kaçırıyormuş.Onda da yandı, kışlık lastiğe geçtiğimde de yandı.Bizim araçlarda bildiğim kadarıyla janta takılan ayrıca bir sensör yok.esc yardımıyla lastiklerin attıkları tur sayılıp azalan olunca otomatik lamba yanıyor diye biliyorum, yani en azından mk2 leonlarda yok onu biliyorum...

merhaba, yeni jantlarınıza aracınız ile uyumlu lastik basınç sensörü taktırdınız mı?
eğer sıradan sibop var ise sistem çalışmaz, uyarı ışığı sürekli yanar...
Renault-Megane-2-Lastik-Basinc-Sensoru__62717842_0.jpg

[doublepost=1452368300,1452367026][/doublepost]örnek video;
Bu sensör Seat'a mi ait. Zira benim jantların içinde böyle bir şey yok. Bizimki Asr ESP ve Abs ile ortaklaşa çalışıyor. Eğer hava inikse o tekerlek daha hızlı döndüğü için sensör yanıyor. VW sitesinde bu açıklama var. Yani tamamen tur sayısı ile alakali. Mesela yedek lastik 14 inç. Normal lastik 15. Yedeği taktığımda hemen yanmıştı.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Bu sensör Seat'a mi ait. Zira benim jantların içinde böyle bir şey yok. Bizimki Asr ESP ve Abs ile ortaklaşa çalışıyor. Eğer hava inikse o tekerlek daha hızlı döndüğü için sensör yanıyor. VW sitesinde bu açıklama var. Yani tamamen tur sayısı ile alakali. Mesela yedek lastik 14 inç. Normal lastik 15. Yedeği taktığımda hemen yanmıştı.

@ediperdinc arkadaşım haklısın, ben lastik basınç sistemlerinin tüm araçlarda aynı donanımlar ile çalıştığını sanıyordum...
VW grubunda durum farklıymış, belirttiğin gibi lastik dönüş hızına göre çalışıyormuş...
yanlış bilgilendirdiğim için üzgünüm:(
bende doğrusunu öğrenmiş oldum, teşekkür ederim:)

Son düzenleme:
@ediperdinc arkadaşım haklısın, ben lastik basınç sistemlerinin tüm araçlarda aynı donanımlar ile çalıştığını sanıyordum...
VW grubunda durum farklıymış, belirttiğin gibi lastik dönüş hızına göre çalışıyormuş...
yanlış bilgilendirdiğim için üzgünüm:(
bende doğrusunu öğrenmiş oldum, teşekkür ederim:)
Rica ederim ne demek. Ya benim yaşadığımı anlatsam Gülersin. İlk kez lastiğim patladı. Lastikciye gittim. Lastikci sensöre hasar vermesin diye bakiniyorum. Söktü baktım. Sensörü Nerede bunun diye sordum. Sensör yok ki dedi. Ama gösteriyor dedim. O da ama yok dedi. sonra araştırdım ve bu bilgiye ulaştım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: goku
Rica ederim ne demek. Ya benim yaşadığımı anlatsam Gülersin. İlk kez lastiğim patladı. Lastikciye gittim. Lastikci sensöre hasar vermesin diye bakiniyorum. Söktü baktım. Sensörü Nerede bunun diye sordum. Sensör yok ki dedi. Ama gösteriyor dedim. O da ama yok dedi. sonra araştırdım ve bu bilgiye ulaştım.

öğrenince bende şaşırdım doğrusu:D lanet olası Almanlar her alanda farklılık yaratıyor...:D

Geri
Üst Alt