Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik basınç sensörü hakkında yardımlarınız?

mgencay

Kayıtlı Üye
Seat 1.6 Stylance araçtaki lastik basınç sensörü ne zaman ikaz verir,lastiğin ne duruma gelmesi gerekir.Örneğin 32 basılan hava 30 a düştüğünde ikaz etmeli değil mi?

Lastik basınc tuşuna devamlı basıldığında o anda ki lastiğin havası kaçsa onu kaydediyor ve kaydedilen lastik havasının altına düşünce yanıyor diye biliyorum.

ama bilmem kaç birim düşünce söylüyo direkt oynadı dıye uyarmaz

geçen bnm basınç uyarısı yandı baktım bişi yok aracı kapadım açtım söndü bazen şaşırıo bu sensörler

On iki veya arka iki lastik arasindaki denge (bu denge de hava basincina bagli) bozuldugu anda uyari veriyor..(Servisin bana aciklamasi)

Hayatimda iki kere uyari verdi..Ikisinde de lastige civi girmisti...

lastiklerden birinin ya da bi kaçının hafızaya alınmış değerinin aşağı yukarı 7-8psi altına ya da üstüne çıkması üzerine sensör uyarı verir..

Benim ön lastiğim Erya'da bakıma girerken bayağı inmiş ki devamlı bakarım hiç ikaz olmadı o yüzden meraktayım.

jant lastik değiştirince sensörler tam okuma yapamadığı için verimli çalışmıyor diye düşünüyorum..
zira sol arka lastiğim kendi kendine 7 psi 'a düştüğü halde hiç uyarı vermedi lastik basınç sensörüm:S

Geri
Üst Alt