Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik Ön-Arka önerir misiniz?

DarkPassenger

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Aracım 36.000 km de, üzerinde orjinal bridgestone turanza lastikler var, ön-arka değişim yapmamı önerir misiniz, yoksa biraz daha beklemeli miyim ne dersiniz?

bence on arka capraz rotasyon yaptırın. Bazı markalarda periyodik bakımın bir parcası olarak on arka rotasyon yapılıyor.

Yaklaşık 10-15 bin km. de bir ön arka değişim yapmak lastik satan bayiler tarafından da tavsiye edilir...

bence on arka capraz rotasyon yaptırın. Bazı markalarda periyodik bakımın bir parcası olarak on arka rotasyon yapılıyor.
turanza er300 modeli yönlü lastikdir çapraz yer değişimi olmaz aynı yönde rotasyın yapılabilir ben vaktinde 15.000 km bir yaptırmıştım ama ömrünü tamamlamış gibi gözüküyor normal de yumuşak bir lastik 35 civarı gider turanzalar aşırı sert olduğundan gitmiştir bence lastikleri değiştirin...

Dis derinliği gayet iyi duruyor aslında daha 2 yıllık lastik, 50 bini atlatacagimi düşünüyorum ama bir de lastikciye göstermek gerek.

bir çok kişiden ön arka değişimini duydum. sık yapılıyor. bende geçtiğimiz bakımda değiştirecektim ama bijon şifresi olmayınca kaldı :D

ön arka rotasyonu elbette yapılabilir lastiğiniz yönlü lastik değil ise ön arka çapraz yönlü ise düz olarak değiştirip lastiklerin aynı zaman aralığında aşınmasını sağlayabilirsiniz gerçi 36.000 km beklemişiniz birazda fazla olmuş ama değişim yapılabilir,,,

"outside" yazan tarafın dışa gelmesine dikkat edin onun dışında tabiki ön arka yapılabilir birde lastik ömrü o lastiklerde kullanıma göre 60 bine kadar gider:eek:key:

"outside" yazan tarafın dışa gelmesine dikkat edin onun dışında tabiki ön arka yapılabilir birde lastik ömrü o lastiklerde kullanıma göre 60 bine kadar gider:eek:key:

Abi jantlardan lastiği çıkarmadan ön-arka yaparken istesede inside kısmı dışa getiremez ki :D

Merhaba arkadaşlar,
Aracım 36.000 km de, üzerinde orjinal bridgestone turanza lastikler var, ön-arka değişim yapmamı önerir misiniz, yoksa biraz daha beklemeli miyim ne dersiniz?

Bizim önerimiz burada havada kalır, ön ve arka lastiklerin diş derinliğini kontrol ettirin. Diş derinlikleri aynıysa sorun yok. Farklıysa değiştirebilirsiniz.
Bu arada nickiniz nereden geliyor? Dexter dizisinden mi? :)

Geri
Üst Alt