Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastiğim Patladı. İbiza Lastik Fiyatları Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

memox

Kayıtlı Üye
Bugün arka lastiğim patladı. Bu sırada ben araba konusunda fazla acemiyim bu benim ilk arabam ve de arabalar ile ilk tanışmam. Soracağım sorular çok avamca olabilir o yüzden baştan özrümü de dileyeyim.
http://www.seatclubworld.com/guvenli-surus-ve-surucu-87/lastik-tarihleri-hakkinda-bilgi-19709/ konusuna yorum yaptıktan hemen sonra :) teker patladı.

Araç 2006 model üzerindeki lastik de 1306 üretimli (yani 2006 üretim demekmiş) 195 55 15 Pirelli P6

Ben 4 lastiği de yenilemek istiyorum. Şimdi iki sorum var:

1. Kış lastiği alsam yaza kullanılır mı? Kullanılıyorsa neden herkes kış lastiği ile dolaşmıyor?

2. Bu araca en uygun ne kadara taktırabilirim. Hafta sonu İstanbulda olacağım ve orada taktıracağım.

Şimdiden teşekkürler

Ben 1. soruya cevap vereyim; kış lastiği ile dolaşılır, dolaşılmaz değil ama 0 derece gibi sıcaklıklarda yumuşak olan kış lastiklerinin yazın nasıl bir yapıda olacağını tahmin etmek çok zor değil, bir yazda bitirebilirsiniz dişlerini... Yani yazın yaz lastiği, kışın da kış lastiği kullanmak bütçeye daha az zarar verir.

kış lastiği yazın yüksek sıcaklıklarda erime yapar kimyası bozulur ve yaz lastiği de aşırı soğukta kayma yapar gibi...
size en mantıklısı dört mevsim kullanılabilen modeller olabilir...
bunun en güzel örneği araştırın goodyear vector 5 hem yaz hem kış ve gelecek sene kanuna uyumlu M+S Yazan güzel bir lastikdir ve ekonomi olur tabi bu tip lastiklerden kışın karda ve yazın sıcak asfaltta aşırı performans beklemek yanlış olur.

Ben 4 adet Nokian yaz lastiği 4 adet de petlas kış lastiği öneririm İstanbul'a yeter :) Bütçe babından; yoksa Nokian kış lastiklerini tek geçerim ;)

kış lastiği yazın yüksek sıcaklıklarda erime yapar kimyası bozulur ve yaz lastiği de aşırı soğukta kayma yapar gibi...
size en mantıklısı dört mevsim kullanılabilen modeller olabilir...
bunun en güzel örneği araştırın goodyear vector 5 hem yaz hem kış ve gelecek sene kanuna uyumlu M+S Yazan güzel bir lastikdir ve ekonomi olur tabi bu tip lastiklerden kışın karda ve yazın sıcak asfaltta aşırı performans beklemek yanlış olur.

Herkese teşekkürler
Galiba sizin dediğiniz gibi yapacağım. Ben haftasonu bir de sanayiyi turlayayım zaten evim çok yakın oraya

Sakın yazın Kış Lastiğiyle Dolaşayım deme O Ebatlarda bi kış lastiği 120 nin üzerinde o sıcaklıkta ya Gümler Yada Arab yı 3 günde bir rot balansçıya çekersin Titretmekten..

Sana Tavsiyem 6 senelik lastiklerinde diş varsa hala 3 ml den fazla patlak olanıda yaptır koy kenara ve git bir takım kış lastiği al hemen taktır yazın başına doğru nisan ortası gibide bu eski lastiklerini tak bir sezon daha kullan kış gelince kışlıklarını tekrar tak ve şimdiki lastiklerinide çöpe at:eek:key:

Bu arada lastikleri direk güneş gören yerde ve neme maruz kalacak biçimde saklama zaten miyadını doldurmuş.. iyice hiç olmasın fazla kimseyede itibar etme lastik ömrü en az 6 senedir:eek:key:

Sakın yazın Kış Lastiğiyle Dolaşayım deme O Ebatlarda bi kış lastiği 120 nin üzerinde o sıcaklıkta ya Gümler Yada Arab yı 3 günde bir rot balansçıya çekersin Titretmekten..

Sana Tavsiyem 6 senelik lastiklerinde diş varsa hala 3 ml den fazla patlak olanıda yaptır koy kenara ve git bir takım kış lastiği al hemen taktır yazın başına doğru nisan ortası gibide bu eski lastiklerini tak bir sezon daha kullan kış gelince kışlıklarını tekrar tak ve şimdiki lastiklerinide çöpe at:eek:key:

Bu arada lastikleri direk güneş gören yerde ve neme maruz kalacak biçimde saklama zaten miyadını doldurmuş.. iyice hiç olmasın fazla kimseyede itibar etme lastik ömrü en az 6 senedir:eek:key:

Teşekkürler Selçuk abi
Bu dediğin de mantıklı şimdi daha da kararsız kaldım :D

krdeş senin şimdi yapcagın gidip nakian bi kış lstigi almak madem öbürü hiç olmuş ilk iş o
ondan sonra yaza dogru bi performans lastigi alırsın goodyear tamam fıstık gibi güle güle kullan:eek:key::eek:key::eek:key::eek:key:

memox arabayı çok kullanmıyor sadece hafta sonları kullanıyor çok uzun zamandır lastik almıyorum lastik fiyatlarını görünce şaşırdım 195 55 15 ne tavsiye edersiniz orta yollu mehmet e?

en uygun petlas ve kumho birde coopertires da var o ebatta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt