Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lasrik ölçüsü kararı. 205 mi 225 mi ?

mec

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Marka konusunda kararı mı verdim fakat lastik ölçüsü konusunda kafam biraz karışık.
Şuanda pirelli zero 225 /45 /17 lastikler var. acaba aynı ölçülere devam mı etsem yoksa 205 /50 / 17 ile değiştirsem mi?
Daha dar olursa ıslak zeminde iyi tutuş sağlar diyorlar ama kuru zeminde de geniş olan. Yakıt konusunda ve komfor da ince olan daha iyi olabilir. Ama sizce ne kadar fark eder.

yazdıklarınız doğru ama 17" jantta 50 yanak garip durur bence. birde lastiğin çapı artacağı için hız göstergenizde ufak bir miktar sapma olacaktır.

Kardeşim, İstanbulda olduğuna göre 225/45/17 ye devam... Bulunduğum şehirde yollar hep taş döşeme olduğu için ben 215/50/17 de karar kıldım...

Kardeşim, İstanbulda olduğuna göre 225/45/17 ye devam... Bulunduğum şehirde yollar hep taş döşeme olduğu için ben 215/50/17 de karar kıldım...

Sanırım yanak yüksekliğinden dolayı demek istedin ama ikisininde yanak yükseklikleri arasında çok fark yok 225 in 101 mm 205 in 102 mm . Bende 215 50 17 düşündüm ama yüksek olur virajlarda sıkıntı olbilir dediler. İstambulun yolları bence e 5 ve tem dışında çok ta iyi değil ki. Hele ara mahallelerde gecen bi çukura düştüm Allahtan yavaştım yoksa amasör kalmazdı. :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yani arada sadece taban genişlik farkı var

Bence fabrika cikisi ölçü, her zaman en iyisidir

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Bence fabrika cikisi ölçü, her zaman en iyisidir

Bencede öyle ama ilk sahibi 17 inch taktırmış bi kere şimdi de geri değiştirmek zor. Güzel görünüyor ama birazda sert oluyor.. Orjinali 205 / 55/ 16 mı yoksa 215 / 55/ 16 mı tam bilmiyorum. Eğer 205 ise bende 205 alacağım.. en yakın o olacak sadece yanak yüksekliği az olmuş olacak

40 yanak almada ne alırsan al valla benim başım çok ağrıyo yanaklardan :D

Bencede öyle ama ilk sahibi 17 inch taktırmış bi kere şimdi de geri değiştirmek zor. Güzel görünüyor ama birazda sert oluyor.. Orjinali 205 / 55/ 16 mı yoksa 215 / 55/ 16 mı tam bilmiyorum. Eğer 205 ise bende 205 alacağım.. en yakın o olacak sadece yanak yüksekliği az olmuş olacak

Şuan üzerinde olan lastik ölçüleri normaldir ve yolculuğun sert olmamasi lazim.Eğer başka marka araçtan bu araca gectiyseniz, Seat larin süspansiyon lari diğer markalara göre çok daha serttir.Ayrıca sikinti lastiklerde olabilir.Lastik üretim tarihlerine bir bakin

Normal derken orjinali 225 45 17 mi. Benim bildiğim kadarıyla sadece fr lerde var bu boyut. Bu arada benim araç mk2

Geri
Üst Alt