Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lütfen yardım..

mehmetgenc02

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım soğukken gaza basmadan çalışmıyor.Bazende benzinden gaza geçerken tekliyor.ve yakıt ortalamam tükseldi.motor çalışması randımansız.
Bir ustaya gittim bilgisayarda oksijen sensörü ikiside arızalı gösteriyor dedi.Değiştirsek düzelirmi dedim garanti vermedi.
Alman oto servise gittim oda bilgisayar bağladı.lpg de sıkıntı var dedi.oksijen sensörü bozukmu dedim hayır lpg var bu araçlar bu arızayı hep verir dedi.
lpg gittim.Benzinde çalışmayan aracın lpg alakası ne kardeşim dedi.
2 sabahtır farkettim kontağı açıp bekliyorum kapatıp yeniden açıyorum marş basıyorum ve kendiliğinden alıyor.Bir arkadaşın ustasına danıştım benzin pompasından olabilir dedi.

şimdi sizce sensörlerimi alayım ilk yoksa benzin pompasına mı baktırayım yada sizce neden olabilir?

Arkadaşlar aracım soğukken gaza basmadan çalışmıyor.Bazende benzinden gaza geçerken tekliyor.ve yakıt ortalamam tükseldi.motor çalışması randımansız.
Bir ustaya gittim bilgisayarda oksijen sensörü ikiside arızalı gösteriyor dedi.Değiştirsek düzelirmi dedim garanti vermedi.
Alman oto servise gittim oda bilgisayar bağladı.lpg de sıkıntı var dedi.oksijen sensörü bozukmu dedim hayır lpg var bu araçlar bu arızayı hep verir dedi.
lpg gittim.Benzinde çalışmayan aracın lpg alakası ne kardeşim dedi.
2 sabahtır farkettim kontağı açıp bekliyorum kapatıp yeniden açıyorum marş basıyorum ve kendiliğinden alıyor.Bir arkadaşın ustasına danıştım benzin pompasından olabilir dedi.

şimdi sizce sensörlerimi alayım ilk yoksa benzin pompasına mı baktırayım yada sizce neden olabilir?
öncelikle geçmiş olsun.lpg taktırdığınız yere gösterin derim illa bu işlerden anlayan birileri cıkar.belkı bu konu yardımcı olabilir göz atmanı tavsiye ederim.tatmin olmazsanız son söz aracına bakacak usta karar verecek. seat özel servise götürün
http://www.seatclubworld.com/konu/p...istemleri-hakkında-merak-edilen-herşey.21662/

ayrıntıyı yakalamalısınız. büyük ihtimalle aracınız sıralı lpg ve sabah ilk çalıştırmada benzinle çalışacaktır ve diyelim ki sabah ilk çalıştırmada sıkıntınız var. aracınızın motoru ısındıktan sonra stop edip tekrar marş ettiğinizde yine aynı sorun varmı bu önemli. eğer yoksa lpg ile bir sorununuz yok çünkü araçlarımız sıcakken direkt lpg ile çalışıyor çok ufak bir benzin ihtiyacı duyabilirler ki oda sorun teşkil etmez. tekrar başa dönüp sorunumuz soğukken benzinle ilk çalıştırma durumuna gelirse seçeneklerinizi sayabilirim. benzin pompası olduğunu sanmıyorum aynı sorunu yaşadım çünkü gazde versem vs çalışmadı benzin pombası çalışmıyorsa direk pompaya müdahele gerekiyor ama yinede göz ardı etmemek gerek. ateşlemede sorun olabilir buji olmasa da ateşleme bobinleri arıza vermiş olabilir ki lpg araçlarımızda bu çok sık karşılaştığımız bir durum. benzin enjektör yada enjektör elektrik hattında olabilir. ve ilk aklıma gelen rhv sensörü arızalanmış olabilir. bunun arızalandığını da şu şekilde anlarız. aracınız sabah ilk çalıştırmada her hangi bir şekilde çalıştıktan sonra 1000 devir yada daha üstü konumda çalışmaya başlayıp ısınınca 700-800 devirlere düşüyür mu yoksa zorda olsa ilk çalıştırdıktan sonra bile devir 1000 civarı olmayıp direkt düşüyormu. eğer devir ısındıkça kendiliğinden düşmüyorsa çok yüksek ihtimal rhv(rölanti sensörü) arızalanmış olabilir çünkü ilk çalıştırmada sizin yerinize gaz verebileven otomatik jikle görevi yapabilen yegane bir parçadır kendileri. geçmiş olsun dileklerimle.

Olayı çözdük gibi.Bosch car servise gittim.Aracın benzin pompasında basınç kaybı yokmuş oksijen sensörlerini değiştirdiler.2 adet sensör artı servis 1050 tl.Birde bu arızadan dolayı ve lpg den dolayı aracın parametre değerleri değişmiş.Servisde yüklerler 350 tl dedi ama 400 km benzinde kullan sakın lpg alma parametreler düzelir dediler.şuanda çalışmasında sorun yok.yakıt ortalaması parametreyle birlikte düzelecekmiş.hadihayırlısı.
İlginize teşekkür ederim.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Geri
Üst Alt