Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lütfen yardım !!!!!!! hız problemı !!!

creature

Kayıtlı Üye
arkdaşlar merhaba

aracım 2001 model 1,9 tdı ıbızadır
90 begir gucundedır

aracım hız sorunu var 150 yı gecmıyor motor çok guclu ama arabada hız yok enjeksıyondan olabılır dedıler enjeksıyonu sordum 2000 tl fıyat ıstedıler..
aceba aracımın normal hızımı bu yoksa gerçekten arızalımı bu sorun benı cok yıprattı lutfen bana yardımcı olun
yakıtı etkıler dıyorlar ama yakıt cok guzel kokluyor gıbı
tavsiyelerinizi bekliyorum..

turbosu calısıyor yenı baktırdım...

enteresan bir olay :s
Turbo çalışıyor derken hızlanmada sıkıntı yok değil mi? Sadece son hızınızda sıkıntı var anladığım kadarıyla...
Benim 1.4 tdi aracım yazılımlı 190 km hızı görüyor tabi 150 den sonra yavaş hızlanıyor ama yine de görüyor...

hava akışmetre problemi olabilir mi? Dizellerde o parça var mı emin değilim ama... Bir de araç otomatik vites mi? Benzer sorun yaşayan bir arkadaşımız daha vardı ya...

arac duz vıtes abıcım evet kalkış falan ıyı son hızında problem var

abdullah kardeşim seat larda sistem nasıl pek bilmem fakat işleyiş genelde aynı olması gerekir,mazot pompasına girişte küçük bir yüksük şekline bir bağlantı olması gerekli,bunun içinde metal bir filitre olması gerekli(serçe parmak şeklinde)metal bunu temizle veya temizlettir hava ile sorunun geçicektir..servis haricinde bir pompa tamircisine git eminim sorununu halledicektir

filitre ile ilgili..hava ile temizletmen yeterli.fakat dediğim o küçük mazot filitresi

buradan sadece fikir yürütebiliriz..enj.en son bakılacak yer..2000tl vererek senin tamircinin tahmini ile yola çıkmak istiyorsan karar senin

hayır ben zaten tamırcıme tam guvenemedıgımden sızlerle bu sorunumu paylaşmak ıstedım
arac motorlarından pek anlamadıgımdan daha detaylı bılgı ıstıyorum .. yardımlarınızı beklıyorum saygılarımla

Geri
Üst Alt