Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lütfen Yardım Aile aracı olarak hangisini alırdınız

Enginman01

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, eşimin kullandığı 1.6 102 bg jetta otomatik (lpg) 11,2 Lt / 100 Km aracı satıp farklı bir araç alacağım. Fakat şuan kafam allak bullak olmuş durumda.
Alacağımız araç Ayda 600 ila 700 km yol yapacak,
Bağaja bebeğin arabasını ve eşyalarını koyduğumuz için HB bir araç düşünmüyoruz.
Lpg takıntım olmamakla birlikte Şirket aracı kullandığım için uzun yol yapacak aracımızda mevcut.
Bütçe olarak 70,000-75,000 TL ayırdım.
Araç devamlı olarak işe gitgel sırasında trafikte kullanılacak.
Otomatik vites olma şartımız var.
Seçenekleri genişlettikçe olay daha da karmaşık bir hal alıyor. Şu anda aklımdan geçen ve ihtiyacımıza hitap edecek araçlar olarak şunları düşündüm. Bu araçlardan kullanan ve fikir verebilecek arkadaşların ayrıntılı yorumlarını bekliyorum. Ayrıca yazdığım araçların şehir içi tüketimlerini, modeli ve yıllarınıda yanlarına yazacağım. Şuandada Jetta Kullandığımız için segment olarak bir üst araçlara yoğunlamış durumdayım. Jetta bana Seçeneklerin sonuna doğru hitap etmekte.
Herkese şimdiden teşekkürler.

VW Passat 2011 2,0 Tdi 140 bg Comfortline veya Highline Eski kasa 8.7 Lt / 100 km - 5,5 Lt/ 100 Km
VW Passat 2011-2012 1,4 Tsi 122 bg Comfortline veya Highline 7,7Lt / 100 km- 5,5 Lt/ 100 Km
Mercedes C180 2010 1,6 Komp 156 Bg Facination veya Luxury 10,1 Lt/ 100 km 6,5Lt/100 km (Lpg Taktıracağım)
Bmw 3,20d 2008 Premium veya Comfort 177 bg 6,5Lt / 100km - 4,5 Lt /100 km
VW Jetta 1,4 Tsi 122 bg Comfortline veya Highline 7,7Lt / 100 km- 5,5 Lt / 100 Km
VW Jetta 1,6 Tdi 105 bg Comfortline veya Highline 5,7Lt /100 km - 3,9 Lt / 100 Km
Suv Honda CRV 2011 Exculusive 2,0 İ-Vtec 150bg 10,2 Lt/ 100 km- 6,5Lt /100 km (Lpg Taktıracağım)

Hayırlısı olsun engin inşallah istediğin gibi bir araç bulabilirsin.

Nacizane fikrim tercihini SUV honda CRV 2011 executıve den yana kullanmanı tavsiye ederim. aynı model ve ozellikte 70 bin tl ye bir arkadasıma aldım. Bayan kullanımına çok uygun inmesi binmesi bagajı fazla fazla ihtiyacı karsılar.

Suv Honda CRV 2011 Exculusive 2,0 İ-Vtec
veya diğer suv ve 4x4 ler olur

Bende arkadaşlarıma katılıyorum suv araç hem kullanım hemde rahatlık bakımından tercih edilecek en güzel araçlardır.

Crv hakkındaki yorumları forumlarda okudum kötü diyen hiç kimse yok 70.000 tl de diğer suvlara göre crv nin tam anlamıyla hakkıdır bence. Şehir içi tüketiminin bukadar düşük olması beni şaşırttı. Bizim jettadan daha az yakıyor sonuçta. Tek endişem biraz hantal olması.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

aslında burda Honda CRV ayrı bi segment olmuş.eğer aile ve rahatlık olucaksa crv oldukça mantıklı bi tercih olur.

bizde yeni kasa jetta var.oldukça memnunuz.aynı zamanda seri 1.6 tdi motor için konuşuyorum tabiki.sadece yazılımla hem gider hem az yakar.150 hp leri almak oldukça mümkün.dsg de zaten tartışılmaz.
aynı yorumlarım 2.0 tdi passat içinde geçerli zaten
ikinci elde BMW gibi arabaların temizlerini bulmak çok çok zor.iyi araştırmanız gerekli.ayrıca BMW 3.20 d olarak uzak durmanız gereken motor seçenekleri var .iyi araştırın.

Honda CR-V'nin üzeceği tek nokta orada yazan değerlerden daha fazla yakıyor olması, tanıdıklarımda var 2.0 ları şehir içinde 15lt lere kadar çıkabiliyor ama performanstan yana sorun yaşatmaz, sadece devirli gitmeyi sever I-VTEC motorlar (3 yıl ben de Honda kullanıcısı idim)

Yol sesi, sarsıntı, rüzgar sesi gibi sorunları yoktur, son derece sessiz konforlu ve donanımlı bir araçtır. Honda'nın otomatik şanzımanları son derece sorunsuzdur ve gerçekten aracın gittiğini anlamazsınız, motor da keza yağını suyunu koy bin şeklindedir. Ben kendi aracımın canına okurdum yağ bile eksiltmedi bütün o süre boyunca.

Sadece, CR-V'yi tam olarak bilmiyorum ama Japon araçlarında frenler Alman'dan sonra biraz zayıf gelebilir. Yani diğer araçlara pek girmeyeceğim çünkü CR-V ile aynı sınıfta araçlar değiller, ama o listeye Mondeo'yu da eklemenizi tavsiye ederim. D sınıfındaki en üstün araçtır kendisi.

Bende o seçeneklere şunu ekliyorum...
VOLVO S60 2.0d PREMİUM R-DESİGN
Bunu da değerlendirin
Tabi fiyatı yüksek...volvo da bakılabilir

Volvolara baktım üstad fiyat oldukça yüksek ve yedek parça olarak içlerindeki en yüksek marka Volvo

Arkadaşlar, eşimin kullandığı 1.6 102 bg jetta otomatik (lpg) 11,2 Lt / 100 Km aracı satıp farklı bir araç alacağım. Fakat şuan kafam allak bullak olmuş durumda.
Alacağımız araç Ayda 600 ila 700 km yol yapacak,
Bağaja bebeğin arabasını ve eşyalarını koyduğumuz için HB bir araç düşünmüyoruz.
Lpg takıntım olmamakla birlikte Şirket aracı kullandığım için uzun yol yapacak aracımızda mevcut.
Bütçe olarak 70,000-75,000 TL ayırdım.
Araç devamlı olarak işe gitgel sırasında trafikte kullanılacak.
Otomatik vites olma şartımız var.
Seçenekleri genişlettikçe olay daha da karmaşık bir hal alıyor. Şu anda aklımdan geçen ve ihtiyacımıza hitap edecek araçlar olarak şunları düşündüm. Bu araçlardan kullanan ve fikir verebilecek arkadaşların ayrıntılı yorumlarını bekliyorum. Ayrıca yazdığım araçların şehir içi tüketimlerini, modeli ve yıllarınıda yanlarına yazacağım. Şuandada Jetta Kullandığımız için segment olarak bir üst araçlara yoğunlamış durumdayım. Jetta bana Seçeneklerin sonuna doğru hitap etmekte.
Herkese şimdiden teşekkürler.

VW Passat 2011 2,0 Tdi 140 bg Comfortline veya Highline Eski kasa 8.7 Lt / 100 km - 5,5 Lt/ 100 Km
VW Passat 2011-2012 1,4 Tsi 122 bg Comfortline veya Highline 7,7Lt / 100 km- 5,5 Lt/ 100 Km
Mercedes C180 2010 1,6 Komp 156 Bg Facination veya Luxury 10,1 Lt/ 100 km 6,5Lt/100 km (Lpg Taktıracağım)
Bmw 3,20d 2008 Premium veya Comfort 177 bg 6,5Lt / 100km - 4,5 Lt /100 km
VW Jetta 1,4 Tsi 122 bg Comfortline veya Highline 7,7Lt / 100 km- 5,5 Lt / 100 Km
VW Jetta 1,6 Tdi 105 bg Comfortline veya Highline 5,7Lt /100 km - 3,9 Lt / 100 Km
Suv Honda CRV 2011 Exculusive 2,0 İ-Vtec 150bg 10,2 Lt/ 100 km- 6,5Lt /100 km (Lpg Taktıracağım)

Engin kardeşim yeni Skoda Octavia yı şiddetle tavsiye ederim... 1.2TSI DSG si 68100TL, 1.4TSI DGS si 74400... Elegance ları tabiki... ben inceleme fırsatı buldum aracı... çok hoşuma gitti... neredeyse Passat kadar... Bagajı ise inanılmaz geniş... bir bak derim...

Geri
Üst Alt