Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kuş pisliği yıkanması

herkez bıldıgını paylasmıs bende paylasım dedım belkı yardımcı olur dostum once sıcaksuyla pıslıklerın oldugu yere bolca su dok ondan sonra bekle pıslık bıraz yumusasın ve tekrardan sıcak suyu dok bunu uc dort defa yap takı pıslık yumusayıncaya kadar ondan sonra fazla bastırmadan bır kagıt havlu yardımıyla pıslıgı al eger kalıntı varsa sakın ola zorlama aynı ıslemlere devam et scak suyla yumusatabıldıgın kadar yumusat

Feridun kimler satıyor bu Gaz Yağını? Eskiden bizim yaylada kullanırdık, gaz lambasında. Ama şimdilerde kim satar bilmiyorum...
genelde eski petrol sahipleri satar veya madeni yağ ve petrol ürünleri satanlarda bulabilirsiniz,
ben de çok araştırdım koca antepte bir yerde bulabildim,
eskiden gaz sobaları olurdu benzeri japon sobaları vardı; çok fazla satılırdı şimdilerde ihtiyaç dışı olduğu için
arz-talep dengesinden piyasaya nadir geliyor...
yoksa eski şoförlerin gazyağı mucize ilacıdır cila filan yokken bile kullanırlardı,
kuş pisliğinin her türlüsü ipek bezle de silinse çizik yapar gazyağı çözerek çıkarır silmeden ovalamadan temizlik sağlar.

ben suyla yumuşatarak çıkartman taraftarıyım

Yaklaşık iki sene önce 1 hafta dışarıda duran aracımın sol ön çamurlukta kuş pisliği vardı..Evimden uzaktaydım sallamadım dedim eve dönünce yıkatırım...1 hafta o şekilde durdu..Yıkamacıya gittim adamlar yıkadı bi güzel..Arabamın yanına bi gittim o kuş pisliği olan bölgede boya kalkması var..Tazikli suyu vurunca boya kökünden kalkmış öyle az buz değil yani.. :)Tazikli su haricinde nasıl çıkar onu bilmiyorum ama benim başıma böyle bir olay geldi..Hatta konusu bile var 2 yıl önceki arşivlerde...Bilgin olsun...Şimdi ise kuş sıçsın sağa çeker o pisliği ıslak mendil ile silerim..puhaha

558819_476693895687638_1959650665_n.jpg

Ekli dosyalar

• 558819_476693895687638_1959650665_n.jpg
    25.8 KB · Görüntüleme: 9
Gaz yağınvarmı yoksa bende var verebilirim mesai çıkışı

Çok Teşekkürler Yekta abi,

Öncelikle herkese merhaba, yoğunluktan dolayı bir iki gündür giremedim siteye.
Ben şöyle yaptım. Önce Sıcak su döktüm arabaya baştan sona. Sonra BP istasyonundaki yıkama makinasına gittim. O makina suyu tanzikli vermiyor diye sorun olmaz diye düşündüm.
Yıkandıktan sonra peçete ile bir çok yeri elle temizledim.

Şuan için boya kalkması yok. Ama bir kaç yerdeki pislik halen kalkmadı. Bende inat edip zorlamadım. Bu akşam tekrar kaynar su dökerim diye düşünüyorum.

Yekta abi senin işyerin nerede, yakınsak birbirimize ben gelip seni bir rahatsız edeyim bu akşam.

tek yapmanız gereken 2 litre saf GAZYAĞI bulup basınçlı hava tabancasıyla üzerine sıktırıp bekleyerek kendiliğinden temizlenir sonrasında güzelce yıkatın...
gaz yağı boyaya hiç bir zarar vermeyen aksine boyayı besleyen ve arındıran çözücü bir maddedir sürün ve farkını görün
yoksa kuş pisliği başka hiç bir yönle iz yapmadan çıkmaz...kolay gelsin

:) sizde gazyağı kuyusumu var ya!! heryere sürüyon feridun, senin yorumunu arıyodum güldürdün beni sabah sabah... ama gazyağı etkili gerçekten.

ben araçta sürekli parfüm bulundururum kuş pisliği gördüğümdede üzerine sıkar biraz bekler ve silerim şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım...

Geri
Üst Alt