Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Kuş pisliği yıkanması

Konu, 'Araç Detaylı Temizlik ve Boya Koruma' kısmında memox tarafından paylaşıldı.

1. memox

memox SCW Üyesi

313
    107
    43
    Arkadaşlar aracım ortalama bir haftadır bekliyor. Bu süre zarfında kuşlar cam dahil her tarafını batırmışlar. Pislik üzerinde kurumuş. Ne yapmamı önerirsiniz. Duyduğuma göre aracı yıkatırsam boya kalkabilirmiş. Acemi birisiyim tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu sırada camdaki pislik sağlam kurumuş ne yapsam gitmiyo :)

2. ceycey11

ceycey11 SCW Üyesi

1.264
    335
    83
    iyi bir yıkamacıya gidip yıkatın biraz köpük biraz basınçlı su işi çözer ama kendim helledeyim güvenemem diyorsanız ılık bir suyla (hatta hafif sıcakta olabilir ama kaynar olmasın) ıslatılmış bir bezi üzerine koyup biraz bekletim ılık su yumuşatır sonrasında kolonyalı mendil vb bişeyle silersiniz ama ilk seferde ter temiz olmaz 2-3 kez yapmanız gerekebilir. ne yaparsanız yapın inatlaşıp sert bir bezle kazımaya kalkmayın boya ve üzerindeki vernik hasar görüyor. zaten çişi ile kakasını birlikte yapmışssa ve sıcakta uzun süre kalmışsa tam anlamı ile iz bırakmadan çıkması zor. ama boyayı o kadar kolay kaldırmaz ama iz bırakabilir.

3. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    tek yapmanız gereken 2 litre saf GAZYAĞI bulup basınçlı hava tabancasıyla üzerine sıktırıp bekleyerek kendiliğinden temizlenir sonrasında güzelce yıkatın...
    gaz yağı boyaya hiç bir zarar vermeyen aksine boyayı besleyen ve arındıran çözücü bir maddedir sürün ve farkını görün
    yoksa kuş pisliği başka hiç bir yönle iz yapmadan çıkmaz...kolay gelsin

memox ve EmreKLKSZ bunu beğendi.
  4. s.aydin

s.aydin SCW Üyesi

220
    47
    28
    Ferudun kardeşin tavsiyesini dene bence. Benim aracın tavanında iki yerde renginde açıklık oluştu kuş pisliğinden o da bir iki gün ya kaldı ya kalmadı üzerinde:( Bu kuşlarda kediler gibi olsa ama utanma falan yok git bir kuytuya sakin sakin yap illa bir şeyin üstüne yapacakpuhaha

Bunu beğendi. altıpatlar bunu beğendi.
  5. memox

memox SCW Üyesi

313
    107
    43
    Teşekkürler bir de böyle deneyeyim

6. dmRhn

dmRhn SCW Üyesi

600
    209
    43
    Bu kuş pisliği gerçekten büyük bir sıkıntı, tavsiyem ise ılık bir su ile bastırmadan pisliğin üzerini sürekli temizlemeniz olur. Bu arada bu konu herhalde baya büyük bir sıkıntı ki şuanda konuyu ben dahil beş kişi okuyoruz :p :p Bende belki başıma gelir diye bir inceleyim bilgi sahibi olayım diye bakıyor ve takip ediyorum puhahapuhahapuhahapuhaha

7. YEKTA

YEKTA SCW Üyesi

6.736
    2.404
    113
    Gaz yağınvarmı yoksa bende var verebilirim mesai çıkışı

8. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    ama dikkat edelim arkadaş benzin mazot veya uçak yakıtı kesinlikle olmaz bunlar boyaya zarar verirler,
    SAF GAZYAĞI su renginde şeffaf olur ve çok keskin kokar burnu yakar...
    her türlü pisliği ovalamadan rahatlıkla çıkarır ben yıllık boya korumamı ve motor temizliğini de gazyağı ile yaptırıyorum sonrasında son kat cilayla süper oluyor...

9. d_darko

d_darko SCW Üyesi

597
    83
    28
    Feridun kimler satıyor bu Gaz Yağını? Eskiden bizim yaylada kullanırdık, gaz lambasında. Ama şimdilerde kim satar bilmiyorum...

10. umit

umit SCW Üyesi

164
    37
    28
    ben sıcak suyla temizliyorum bezi ıslatıp yavaş bi şekilde silmeye çalış..

Sayfayı Paylaş