Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kullanıcı Kılavuzu (Yakıt Seviyesi)

ULU

Kayıtlı Üye
2013 Ibıza aracımın kullanıcı kılavuzunda 70. sayfada

Yakıt Seviyesi / kalan yakıt
Bu sembol, yakıt deposunun rezerv seviyesinin altına düştüğünü göstermek için yanar.

Sembol, depoda yalnızca 7 litre yakıt kaldığında yanar. Ayrıca bir sesli uyarı duyulur.Yakıt deposunu mümkün olan en kısa sürede doldurduğunuzu hatırlatır (sayfa 188)

yazıyor, 7 litre benzin nerdeyse 150 km yol yaptırır :) yakıt ışığı sanırsam 70 km menzil gösterdiğinde yanıyor bu durumda nerdeyse 200 - 220 km menzil yapar, napsam bilemedim güvenip inanmak mı gerekir yoksa ışık yandı fazla şanşını zorlama gir 100 tl doldur yoluna devam etmi dersiniz. ;)

7-8 litre kaldığında yandığı doğrudur. Şehiriçinde 60-70 km menzil gösteriyor zaten. Ayrıca depoda az benzin varken kullanmak yakıt pompasının ömrünü azaltır. Bunun dışında Range "0" gösterdiğinde bile araç 10 km rahat gidiyor. Siz tüm risklere rağmen 100 km yol yapayım deyip yolda kalma riskini ve pompa ömründen yemeği göze alıyorsanız tercih sizin.
İlla alacagınız benzin işini neden maceraya atıyorsunuz :)
Ayrıca 7 litre benzinle 150 km nasıl gidiceksinz ? 100den fazla gidemezsiniz.aracınız 4.6-4.7 litre mi yakıyor 100 kmde ortalama ?

yakıt pompasının sağlıklı çalışması, Allah korusun yanmaması için ışık yaktırmadan veya çeyrek depo altında aracı kullanmamak gerekir. hele ki bu sıcaklarda...
benzin pompasını kendini benzinle soğuttuğu için hiç riske girmeye gerek yok diye düşünüyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
7-8 litre kaldığında yandığı doğrudur. Şehiriçinde 60-70 km menzil gösteriyor zaten. Ayrıca depoda az benzin varken kullanmak yakıt pompasının ömrünü azaltır. Bunun dışında Range "0" gösterdiğinde bile araç 10 km rahat gidiyor. Siz tüm risklere rağmen 100 km yol yapayım deyip yolda kalma riskini ve pompa ömründen yemeği göze alıyorsanız tercih sizin.
İlla alacagınız benzin işini neden maceraya atıyorsunuz :)
Ayrıca 7 litre benzinle 150 km nasıl gidiceksinz ? 100den fazla gidemezsiniz.aracınız 4.6-4.7 litre mi yakıyor 100 kmde ortalama ?

150 km şehirdışı olarak yazdım, şehiriçi pek kullanmıyorum, ama dediğiniz gibi sanırsam fantezi yapmaya gerek yok ışık yandı bir 50 km daha git (şehir içinde), gir benzinini al devam et, yakıt pompasını hiç düşünmemiştim, bu sayede öğrenmiş oldum teşekkürler, parçalara zarar vermenindeanlamı olmaz. :)

yakıt pompasının sağlıklı çalışması, Allah korusun yanmaması için ışık yaktırmadan veya çeyrek depo altında aracı kullanmamak gerekir. hele ki bu sıcaklarda...
benzin pompasını kendini benzinle soğuttuğu için hiç riske girmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Agave arkadaşımla aynı kanaattesiniz, bende katılıyorum :)

Lpg montajından sonra daha da dikkat ediyorum kendi adıma. Çünkü lpg'de seyrederken benzin pompası durmuyor devamlı çalışıyor. Kendini soğutması içinde benzine ihtiyaç var.
Çeyrek depodan 1 tık düşsün 20 liralık hemen doldurtuyorum. Tekrar çeyrek depoya çıkıyor. Doldurduğum 20 liralık benzin de bana 1 ay gidiyor :D Neymiş o 100 liralık benzin doldurmalar felan :)
Lpg candır can...

• Beğen
Ben LPG şuanlık düşünmüyorum, aslında kokusu sebebiyle hiç düşünmüyorum :) @bora55 biraz zam yap sende benzine 25-30 al arada çoşsun depo :) kuraklık yaşatma :) ben şehirçi sadece haftasonu kullanıyorum o sebeple bana bir zararı yok, lpgde ne kadar yakıyorsun 100km de?

hocam ışık yanmasını bekleme, istanbuldasın galiba, bir dalarsın temde dur kalka 70km dediği yakıtı 5km de bitirir yolda kalırsın, ışık yanmaya 40-50 km kala benzinlik yolları taştan, çeyrek depo doğrusu ama o zaman da sürekli benzinliğe gitmekten psikolojisi bozuluyor insanın, ödediğin para aynı para ama sık gidince işte denge bozuluyor :D

• Beğen
Lpg kullanırken arabanda herhangi bir gaz kokusu söz konusu bile değil. Bu önyargıyı bir kere kafanızdan silin.
100 km ne yakıyor sorusuna cevap vermek yerine şöyle cevap vereyim.
Lpg'nin litresini 2.43'den Pogaz'dan alıyorum. Depom 72-73 liraya doluyor.
Ve ben 72 liraya ya da 73 lira olsun hatta 75 lira diye düzleyeyim sana :) 75 liraya uzun yolda 420-430 km arası gidiyorum...
Kesinlikle gaz kokusu yok ve çekişte bir problem yok... @muratgunay
Haziran ayıydı izmir-istanbul arası yol yaptım ve km'de 16 krş yaktım...
İzmir'de çok dur kalk trafik yok ve şehir içi 18 krş'a denk geliyor yakıtım.
Eskiden 35-40 krş yaktığımı biliyorum...

• Beğen
Lpg kullanırken arabanda herhangi bir gaz kokusu söz konusu bile değil. Bu önyargıyı bir kere kafanızdan silin.
100 km ne yakıyor sorusuna cevap vermek yerine şöyle cevap vereyim.
Lpg'nin litresini 2.43'den Pogaz'dan alıyorum. Depom 72-73 liraya doluyor.
Ve ben 72 liraya ya da 73 lira olsun hatta 75 lira diye düzleyeyim sana :) 75 liraya uzun yolda 420-430 km arası gidiyorum...
Kesinlikle gaz kokusu yok ve çekişte bir problem yok... @muratgunay
Haziran ayıydı izmir-istanbul arası yol yaptım ve km'de 16 krş yaktım...
İzmir'de çok dur kalk trafik yok ve şehir içi 18 krş'a denk geliyor yakıtım.
Eskiden 35-40 krş yaktığımı biliyorum...

@bora55 :) maşallah kokluyor dedikleri bu olsa gerek :) koklayıp 4/3 ünü bırakıyor bile diyebiliriz :) çok iyi 75 tl uzun yolda ortalama 400 km :) lpg ne marka acaba? birden koku önyargısından kurtulabileceğimi düşündüm aracın garantisi bittikten sonra belki düşünebilirim :)

Geri
Üst Alt