Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kullanıcı Kılavuzu (Yakıt Seviyesi)

hocam ışık yanmasını bekleme, istanbuldasın galiba, bir dalarsın temde dur kalka 70km dediği yakıtı 5km de bitirir yolda kalırsın, ışık yanmaya 40-50 km kala benzinlik yolları taştan, çeyrek depo doğrusu ama o zaman da sürekli benzinliğe gitmekten psikolojisi bozuluyor insanın, ödediğin para aynı para ama sık gidince işte denge bozuluyor :D

ışık yansın 10 km daha yapim alırım 100 tl ne edim :) bilemiyorum ki ışık ne zaman yanacak, yola dalıp gidiyoruz işte, ama haklısın 70 km gösteriyor trafikte dur kalk bir bakmışsın çakılmışşın çevreyolunda al başına iş :)

@bora55 :) maşallah kokluyor dedikleri bu olsa gerek :) koklayıp 4/3 ünü bırakıyor bile diyebiliriz :) çok iyi 75 tl uzun yolda ortalama 400 km :) lpg ne marka acaba? birden koku önyargısından kurtulabileceğimi düşündüm aracın garantisi bittikten sonra belki düşünebilirim :)

Tekrar söyleyeyim lpg'de kesinlikle gaz kokusu olayı yok. İstanbul'da olsaydım gösterebilirdim kokmadığını :) Eski tip araçlarda doğan olsun şahin-reno olsun bende raslıyorum bazen koktuklarını. Ama bu son sistemde bu olay yok.
Ben landirenzo taktırdım. 1750 liraya. Mayıs 1'de... 32 binde taktırdım. 3 ay oldu araç 39.700'lerde felan...
Ben garanti bitimine 5 ay kala lpg'yi taktırdım. Eylülde garantim bitecek. He garanti bitmesede sorun değil çünkü lpg'den kaynaklı herhangi bir motor arızasında landirenzo bunu karşılıyormuş. Yani servisin garantisi kalksada lpg kitlerinin kendi garantileri de var. Mecbur kaldım bu benzine gelen zamlardan ötürü... En son 5.14'lerdeydi şimdi tekrar 4.99'lara düştü benzin :) Kesinlikle ibizacılara tavsiye ederim lpg olayını.

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
garanti bitmesine 8 ay kadar var, yıl sonuna kadar idare etsin bakalım, kaskosunun taksiti bitmedi daha :) lpg takıldıktan sonra arıza verme olayı vs yaşadın mı ?

garanti bitmesine 8 ay kadar var, yıl sonuna kadar idare etsin bakalım, kaskosunun taksiti bitmedi daha :) lpg takıldıktan sonra arıza verme olayı vs yaşadın mı ?

Hocam seni çok iyi anlıyorum :D aynı soruları bende defalarca sormuştum arkadaşlara. Anlatamam...
Çünkü çevremden hep "lpg = sorun" olarak gördüm. Ama çok şükür şu anda herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
Motor arıza ışığı felan yok. Gaz kokusu yok. Performans kaybı söz konusu değil. Rolantide stop etme yok. Aracı boşa alınca stop etme vs. yok. MaşaALLAH.

• Beğen
Lpg'siz gidilen her km keseye zarar...
Bu sene dolmadan sanırım lpg'yi amorti bile edeceğim :D Şimdiden 8 bin km yaptım bile nerede ise...

• Beğen
Maşallah maşallah, allah nazardan saklasın :)

nazar_boncugu.jpg

Ben şimdiden marka araştırmasına başlayayım madem, zavoli, prins, landirezzo bakınayım bişiler, nede olsa taksitle yaşamaya alışığız :)

Patlak egsozlu zort zort ses çıkaran ve geçtiği yerde gaz kokusu bırakan doğan-şahinler yüzünden bende de senin gibi önyargılar mevcuttu.
Lpg işinde herkesin dediği şu. Lpg kitinden öte iyi bir usta...

yakıt alma konusunda gecen balık esırden donecegız arac kırmızı yanıyor :) arkadaşa dıyorum yakıt alalaım ben alışık degılım o daha gıder 50km dıyor yav arkadaş dedım kaz daglarına tırmacagız nerden bulacagız petrol takılırsak bı yamyonun arkadasına gece birde yok ya almaya gerek yok diyor.. 5-6 lt ıle yol yaptırmaya çalışıyor hala ben itiraz etsede girip 1oo tl mazot aldık ohhh keyiflwe devam etttik yolda diyor iyiki yakıt almışsın :)

• Beğen
Aynen öyle, evimizin 500 metre ilersinde istasyona gidiyorum genelde, bazen tek bazen ailece gitmiş oluyoruz, lpg tankına yanaşan araçlardan çıkan koku burun direklerini kırmaya yetip artıyor, gerçi çoğu zaman eski araçlar oluyor ve lpg uzun zamandır kullandıkları tüm hallerinden belli, lpg kaliteli bişi almanın yanında montajı yapacak ustada önemli tabiki, bakalım istanbulda buluruz herhal karar verdiğimde lpg tankına, sallapati iş yaptıktan sonra kar etmenin anlamı yok, psikolojik çökertir beni kokusu :)

Ben çok araştırma yaptım lpg konusunda. Hatta bu forumda bile bir sürü sorularım vardır :D Özelden arkadaşlara mesaj attıklarım bile vardır. hatta size şunu söyleyeyim. sahibinden com'da ki lpg'li ibizaların sahiplerine bile özelden mesaj attım... :D
ve şunu gördüm. ibizaya her marka lpg kiti uyumlu. Önemli olan iyi işçilik çıkaracak ustayı bulmak.
Şahsen benim aklımda brc-lovato ve landirenzo vardı...

Geri
Üst Alt