Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kule gergisi

İyi bi yol tutuş istiyosan en basitinden 225/45/17 jant lastik ve 3lük Eibach Pro-Kit yay, daha iyi bi yol tutuş için 225/45/17 jant lastik Koni sarı amortisör + 3lük Eibach Pro-kit, mükemmel bi yol tutuş için 225/45/17 jant lastik ve KW veya benzeri bi firmanın V2 coiloverı :) Bizim arkadaş Leon varken 225/40/18 jant lastik ve Kw V2 coil ile birlikte 140-150 ile makasa, viraja ve en ufak deliğe dahi savrulmadan girebiliyoduk :)

araç 1.6 tdı değmez ki okadar masraf yaptıktan sonra kıymeti yok sadece merak ettiğim kule gergisi takmaya değermi

leona kule gergisi bulan veya taktıran biri varsa yazsız lütfennn :hosgeldin::hosgeldin::eek:key::eek:key:

Leona kule gergisi takmaya çalışan arkadaşlar olmuştu ama , amortisör kuleleri kaputda çok dengesiz iç kısımda olduğundan takamamışlardı. Sadece arka amortisörlere takmışlardı sanırım. Yol tutuşu iyileştirmek için spor yay + koni amortisör alsanız yeterince yol tutar olur zaten. Ki kaldı ki leon zaten güzel yol tutan bi araçtır. Tabi siz fizik kurallarını aşmadığınız sürece.

coilover herzaman yol tutuşu bakımından mükemmel zaten kullanımda yanlız bende merak ettim ekstra kule gergiside fena olmazdı :eek:key::eek:key:

araç 1.6 tdı değmez ki okadar masraf yaptıktan sonra kıymeti yok sadece merak ettiğim kule gergisi takmaya değermi

Ben iki sene aradım orijinal leon için üretilen bir kule gergisi yok ha mk1 için zibil gibi ama 1p ve 1p+ için yok piyasada varsa tanıdıgım oem yada her araca uyan o universal ekipmanlardan kullanıp belki bişeyler yapabilirsin ama amortisörlere dikkat ettiysen neredeyse kaputa değecek yani aldıgın universal ürünlede çok oynaman lazım kaputun kapanabilmesi için Kule üst gergi demiri değilde kule alt gergi demiri takmıştı bi arkadaş ama oda çok masraf yapmıştı ve değmediğini söylüyordu.. zira leonun tasarımından kaynaklı olarak kule lerde çok büyük bir oynama olmuyor virajlarda bu sebeple istediğin eğer yol tutuş ise jant lastik değiştirip Seat sport up yay takmanı öneririm makul bir fiyata işi bitirmek için örneğin 205 olan lastiğini 225 yada 235 e çıkarttığında ve 1.5 cm düşük Sport up yayı taktığında zannımca senin istediğin ölçüde bir yol tutuş alırsın ama şunu unutma yol tutuş için vazgeçtiğin herşey yumuşak süspansiyondur yani conforu gözden çıkartmış olursun onun dışında kule gergisinin çok büyük bi değişikliğe yol açacağını düşünmüyorum 1p eonda;)

lastikleri 225 ve 17 jant yaptığıun zaman leon tat vermiyor kütür kütür oluyor çukurlarda daha önce kullandım bmw 1 serisi bile 17 jantla kendinden nefret ettirdi kule gergisinden de vaz geçtim zaten kullanacağım allah kısmet ederse 4 sene en fazla benimlemi yaşıcak nomızsız:)))))))))))))))

lastikleri 225 ve 17 jant yaptığıun zaman leon tat vermiyor kütür kütür oluyor çukurlarda daha önce kullandım bmw 1 serisi bile 17 jantla kendinden nefret ettirdi kule gergisinden de vaz geçtim zaten kullanacağım allah kısmet ederse 4 sene en fazla benimlemi yaşıcak nomızsız:)))))))))))))))

Walla 16" jantla 205 tabanla 55 yanakla 3 sene leon stylance kullandım bir hafta olmadı 17" 225 tabanla 45 yanak la FR la aynı kasislerden geçiyorum ben sizin dediğiniz o farkı hiç hissedemedim belkide lastikler yeni olduğundan pzero olduğundandır daha yumuşak belli ama sert te olsa öyle çok rahatsız olacağımı düşünmüyorum.. Zira spor araba süspansiyonu zaten sert olur yol tutuş içinde ya coilover yada lastik tabanını genişletmek gerekir ucuz olanda bence spor yay ve lastik aracı satmamış olsaydım bahsettiğim uygulamayı şu anda yapıyor olacaktım.. Tavsiyem budur.. yada direk sport up yay tak orijinalidir vuruntu yapmaz ama sertleşir biraz yol tutuşta artar bi çok arkadaş var satan sitede250 tl ye serviste 650 lira;)

Geri
Üst Alt