Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kule Gergisi ne işe yarar ??

JoSepHH23

Kayıtlı Üye
Arkadaslar kule gergısı ne işe yarar?? yararları ve varsa zararları nedır ??

kule gergisi benim bildiğim virajlarda aracın bir tarafa doğru yatmasını engelleyip yol tutuşu artırmasıdır bildiğim yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir aracın burkulmasını esnemesini sıfıra yakın yok eder zararı varmı bilmiyorum

Yusuf yine almak istediğin birşeyi yazmışsın :D
Virazlarda ağırlık merkezinin yol tutuşu düşük olan tekere aktarılmasını sağlar.Pek zamanım yok ama iyi birşey!

xx

kule gergisi iki kulenin üzerine takılır bildiğin..her kulenin ayrı esnemesini engellemek virajlar bir tarafın havalanmasını engellemek amacı güder..genelde 5cm inda alçaltılan arabarlarda kullanılır..
tavsiye eder misin evet ederim..
ama arabayı nasıl kullandığına da bağlı virajlara nasıl giriyorsun..yani arabayı sert mi kullanıyorsun yumuşak mı yumaşak kullanıyorsan olmasa olur..ama yapınca tam yapmak lazım
ön üst ön alt ve arka

kule gergisi benim bildiğim virajlarda aracın bir tarafa doğru yatmasını engelleyip yol tutuşu artırmasıdır bildiğim yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir aracın burkulmasını esnemesini sıfıra yakın yok eder zararı varmı bilmiyorum

tsk ederım bılgılerınız ıcın:)

kule gergisi iki kulenin üzerine takılır bildiğin..her kulenin ayrı esnemesini engellemek virajlar bir tarafın havalanmasını engellemek amacı güder..genelde 5cm inda alçaltılan arabarlarda kullanılır..
tavsiye eder misin evet ederim..
ama arabayı nasıl kullandığına da bağlı virajlara nasıl giriyorsun..yani arabayı sert mi kullanıyorsun yumuşak mı yumaşak kullanıyorsan olmasa olur..ama yapınca tam yapmak lazım
ön üst ön alt ve arka

Tsk ederım varol abıcımm bılglerın ıcın :)

Kule gergisi; Kulelerin viraj içinde birbirinden bağımsız olarak farklı yönlerde esnemesini engeller.Gergi takılınca, kuleler tek parça halinde, aynı yönlerde esnemeler yapar.Sadece önlere değilde, arkalarada uygulandığında yol tutuşta hissedilir iyileşme sağlar.
Ancak şehir içinde çok kullanılan araçlar için dez avantajı var.
Örneğin; trafikte bir aracın sol çamurluğa çarptığını düşünün. Eğer darbe şiddetliyse, sol kulenizle beraber sağ kulenizde hasar alır.

Geri
Üst Alt