Kubica Piquet'nin cezasız kalmasını eleştirdi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Kubica Piquet'nin cezasız kalmasını eleştirdi

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1


BMW Sauber pilotu Robert Kubica, kasıtlı kaza skandalında FIA'nın Nelson Piquet'ye dokunulmazlık tanımasının şaşırtıcı olduğunu ifade etti.

Singapur'da gazetecilere konuşan Kubica, "Normalde, polise başvurup, ben birini öldürdüm dediğinizde, üç kişiyi öldüren birini biliyorum deseniz de, sizi hapse atarlar" dedi.

Kubica, "Belki (diğerlerini ihbar ettiğiniz için) yüzde 100 ceza almazsınız ama yine de bu sizdeki problemi gidermez. Dediğim gibi kompleks bir durum" şeklinde konuştu.

FIA, 2008 Singapur GP'de kasıtlı kaza skandalının aktörlerinden biri olmasına karşın, FIA'nın kendisine dokunulmazlık tanımasıyla cezadan kurtulmuş, skandalın diğer aktörleri olan takım patronu Flavio Briatore ömür boyu, Pat Symonds ise beş yıl motor sporlarından men cezası almıştı.

Herşeye rağmen, Brezilyalı pilotun F1'e dönüşünde bir problem olmayacağını belirten Kubica, "Neyse, ben (Piquet'nin) ne patronuyum, ne de babasıyım. Dolayısıyla yeniden dönebilir, bir pilot olarak problem değil" dedi.

Piquet'nin Singapur'da aldığını söylediği talimatı uygulaması hakkında, "demek ki çok umutsuzmuş" diyen Kubica, "Herşey kasıtlı olarak yapılmışsa, ben olsaydım bunu yapmamak için, startta araçtan çıkar yarışmayacağımı veya kendimi kötü hissettiğimi söylerdim. Şaşırdım doğrusu, Piquet tecrübeli bir pilot, birçok yarış çıkarmış. Bunu yapmasına çok şaşırdım" ifadelerini kullandı.

Gelecek sene için ismi Renault ile birlikte geçen Polonyalı pilot ayrıca, 2010 seçenekleri arasında Renault'nun da bulunduğunu kabul ederek "Gelecekte yarışma fırsatı olan başka takımlar da var, bakacağız" dedi.

TurkiyeF1.com