Kubica kararını 'çok yakında' verecek | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Kubica kararını 'çok yakında' verecek

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Robert Kubica, gelecek yıl planlarına ilişkin çok yakında bir karar vermeyi umduğunu belirterek, Pazartesi günü Renault davasında yaşanacakların, kararında etkili olacağını ifade etti.

Polonyalı pilotun, Renault'dan iyi bir teklif aldığı tahmin ediliyor. Ancak Kubica, Renault'nun gelecek yıla ilişkin durumunun ne olacağını görmek istiyor. Bunun için de 21 Eylül'dek FIA oturumundan çıkacak sonucu bekliyor.

Olumsuz bir netice çıkması halinde Kubica'nın Williams opsiyonunu da değerlendirme imkanı bulunuyor. Grove merkezli takım, gelecek yıl Brawn GP'ye katılması beklenen Nico Rosberg'in yerine üst düzey bir pilot arıyor.

Ancak Kubica, Renault F1 takımının geleceği netlik kazanıncaya kadar kesin bir karar vermeyeceğini söyledi. Bununla birlikte, bu konudaki kararının çok fazla zaman almayacağını da ifade etti.

Sürücü piyasası konusunda, sezonun kritik bir döneminde bulunduklarını kaydeden Kubica, "Nerede bulunacağım konusunda henüz net bir işaret yok. Fakat umarım çok yakında nihai bir karar verir ve nerede yarışacağımı öğrenirim" dedi.

TurkiyeF1.com