• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Kubica 2010 İçin Kendinden Emin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
31
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556


Polonyalı Pilot aceleci olmadığını söyledi

Valencia'da yarışı puan alarak bitiren BMW Sauber Pilotu Robert Kubica, bu sezon hiç yarış kazanamamış olmasına karşın, 2010'da kendisine yarışacak yeni bir takım bulma konusunda endişesi olmadığını söyledi.

BMW Sauber'in gelecek yıl Formula 1'den çekileceğini açıklamasından bu yana serbest kalan ve adı Renault F1 Takımı ile sıkça geçen Kubica, asıl sorunun hangi takımın daha güçlü ve potansiyelinin olduğuna karar vermenin daha zor olduğunu belirtiyor. Zirvedeki takımların çoğunun bu yılki pilotlarıyla devam edecek olmasına karşın Kubica 2010'da yarış kazanabilecek bir takımda kendisine yer bulabileceğinden endişesi olmadığına inanıyor.

İngiliz Autosport'a yaptığı açıklamada Kubica, "Yeni bir takımda işe başlar başlamaz temponuz ve hızını yüksek olmasa da, eğer iyi bir grupla birlikteyseniz kış testlerinde hızla kendinizi geliştirebilirsiniz. Kimse çok hızlı bir otomobil vereceğini garanti edemez, ancak bu yönde maksimum çabayı ve motivasyonu garanti altına alabilirsiniz. Bugünden bakıp, gelecek yıl hangi takımın yarışları kazanacağını söyleyemezsiniz. Bazı fikirleriniz, saptamalarınız olabilir. Çünkü bu sezonu iyi bir yerde bitiren takımlar 2010'a da iyi bir başlangıç yapacaklardır. 2010, aerodinamik açıdan 2009'dan farklı bir sezon olmayacak. Seneye güçlü ve rekabetçi bir takımda olmayı umuyorum. Takımların birçoğu pilotlarını kontratla bağladı ve pek de fazla opsiyon kalmadı. Ama hala bazı fırsatlar olduğunu görüyorum. Aslında konuşmak için henüz çok erken. BMW'nun çekilme kararının açıklamasından bu yana çok zaman geçmedi. Acelem de yok" dedi.

2008 Kanada GP'si galibi Kubica açıklamasında bir kontrat imzalamak için hiç acelesi olmadığını ve takımların sezonun kalan yarışlarında ortaya koyacakları geliştirme sürecinin bu konuda önemli rol oynacağını söyledi.

PadokF1

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 14:54 ----------

maalesef bi tane daha abi..
:)
 

ZGR

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağu 2009
Mesajlar
14,928
Yaş
28
İsim
Özgür Gönül
Nereden
İstanbul
Plaka
EM6084
bu tiple zor :p :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt