Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kuş pisliği yıkanması

memox

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım ortalama bir haftadır bekliyor. Bu süre zarfında kuşlar cam dahil her tarafını batırmışlar. Pislik üzerinde kurumuş. Ne yapmamı önerirsiniz. Duyduğuma göre aracı yıkatırsam boya kalkabilirmiş. Acemi birisiyim tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu sırada camdaki pislik sağlam kurumuş ne yapsam gitmiyo :)

iyi bir yıkamacıya gidip yıkatın biraz köpük biraz basınçlı su işi çözer ama kendim helledeyim güvenemem diyorsanız ılık bir suyla (hatta hafif sıcakta olabilir ama kaynar olmasın) ıslatılmış bir bezi üzerine koyup biraz bekletim ılık su yumuşatır sonrasında kolonyalı mendil vb bişeyle silersiniz ama ilk seferde ter temiz olmaz 2-3 kez yapmanız gerekebilir. ne yaparsanız yapın inatlaşıp sert bir bezle kazımaya kalkmayın boya ve üzerindeki vernik hasar görüyor. zaten çişi ile kakasını birlikte yapmışssa ve sıcakta uzun süre kalmışsa tam anlamı ile iz bırakmadan çıkması zor. ama boyayı o kadar kolay kaldırmaz ama iz bırakabilir.

Arkadaşlar aracım ortalama bir haftadır bekliyor. Bu süre zarfında kuşlar cam dahil her tarafını batırmışlar. Pislik üzerinde kurumuş. Ne yapmamı önerirsiniz. Duyduğuma göre aracı yıkatırsam boya kalkabilirmiş. Acemi birisiyim tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu sırada camdaki pislik sağlam kurumuş ne yapsam gitmiyo :)
tek yapmanız gereken 2 litre saf GAZYAĞI bulup basınçlı hava tabancasıyla üzerine sıktırıp bekleyerek kendiliğinden temizlenir sonrasında güzelce yıkatın...
gaz yağı boyaya hiç bir zarar vermeyen aksine boyayı besleyen ve arındıran çözücü bir maddedir sürün ve farkını görün
yoksa kuş pisliği başka hiç bir yönle iz yapmadan çıkmaz...kolay gelsin

Ferudun kardeşin tavsiyesini dene bence. Benim aracın tavanında iki yerde renginde açıklık oluştu kuş pisliğinden o da bir iki gün ya kaldı ya kalmadı üzerinde:( Bu kuşlarda kediler gibi olsa ama utanma falan yok git bir kuytuya sakin sakin yap illa bir şeyin üstüne yapacakpuhaha

tek yapmanız gereken 2 litre saf GAZYAĞI bulup basınçlı hava tabancasıyla üzerine sıktırıp bekleyerek kendiliğinden temizlenir sonrasında güzelce yıkatın...
gaz yağı boyaya hiç bir zarar vermeyen aksine boyayı besleyen ve arındıran çözücü bir maddedir sürün ve farkını görün
yoksa kuş pisliği başka hiç bir yönle iz yapmadan çıkmaz...kolay gelsin

Teşekkürler bir de böyle deneyeyim

Bu kuş pisliği gerçekten büyük bir sıkıntı, tavsiyem ise ılık bir su ile bastırmadan pisliğin üzerini sürekli temizlemeniz olur. Bu arada bu konu herhalde baya büyük bir sıkıntı ki şuanda konuyu ben dahil beş kişi okuyoruz :p :p Bende belki başıma gelir diye bir inceleyim bilgi sahibi olayım diye bakıyor ve takip ediyorum puhahapuhahapuhahapuhaha

ama dikkat edelim arkadaş benzin mazot veya uçak yakıtı kesinlikle olmaz bunlar boyaya zarar verirler,
SAF GAZYAĞI su renginde şeffaf olur ve çok keskin kokar burnu yakar...
her türlü pisliği ovalamadan rahatlıkla çıkarır ben yıllık boya korumamı ve motor temizliğini de gazyağı ile yaptırıyorum sonrasında son kat cilayla süper oluyor...

ama dikkat edelim arkadaş benzin mazot veya uçak yakıtı kesinlikle olmaz bunlar boyaya zarar verirler,
SAF GAZYAĞI su renginde şeffaf olur ve çok keskin kokar burnu yakar...
her türlü pisliği ovalamadan rahatlıkla çıkarır ben yıllık boya korumamı ve motor temizliğini de gazyağı ile yaptırıyorum sonrasında son kat cilayla süper oluyor...
Feridun kimler satıyor bu Gaz Yağını? Eskiden bizim yaylada kullanırdık, gaz lambasında. Ama şimdilerde kim satar bilmiyorum...

ben sıcak suyla temizliyorum bezi ıslatıp yavaş bi şekilde silmeye çalış..

Geri
Üst Alt