Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kriz Bitmeden / Fırsatlar

evet Mehmet haklısın, bugüne kadar tuttuk kendimizi yine istikrara devam edelim. İpmat ve Netaş aklımda ama bu aralar nakit sıkıntım var epeyce, bu ay zor geçecek ama her an her şey olabilir. Umarım Netaş ve ipmat için fazla geç kalmadan bişeyler yapabilirim.

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

hesapta kalan kuruşların hepsini SASA'ya atıyom, uzun senedir yatırımcısını üzen geçmişin en parlak firmalarından biri, fiyatını görünce hesabın dibini süpürmeye birebir geliyor :)

evet Mehmet haklısın, bugüne kadar tuttuk kendimizi yine istikrara devam edelim. İpmat ve Netaş aklımda ama bu aralar nakit sıkıntım var epeyce, bu ay zor geçecek ama her an her şey olabilir. Umarım Netaş ve ipmat için fazla geç kalmadan bişeyler yapabilirim.

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

hesapta kalan kuruşların hepsini SASA'ya atıyom, uzun senedir yatırımcısını üzen geçmişin en parlak firmalarından biri, fiyatını görünce hesabın dibini süpürmeye birebir geliyor :)

hayırlısı olsun faruk abi. bol kazançlar. inşallah seneye cupraya biniyo olacaz.

o kadar para yaparsak burdan altımızdakini satıp Şahin almayalım sonra gözümüz dönmesin :eek::eek::eek:

2 gündür YO ile biten hisselere bişey oldu, alayı fena prim yapıyor. Bizdekiler ters endeks gibi çalışıyor bu ara. Bu kadar durgunluktan sıkıldım ama hala çıkma diye ısrarla duruyorlar üzerinde. 2 gün önce Vakko aldım, düşüyor diye dayanamayıp Aygaza çevirdik. Bugün kapanışa yakın Vakkoya da bi haller oldu. Kuvvetli tiyo gelmezse biraz araştırıp kuruşa alınabilecek fazla oynamamış 10 tane portföy bulmak iyi olacak gibi. SASA gözümün içine bakanlardan birisi mesela. Vakko da akşam üzeri 3 puan zıpladı kapattı, hatta zıplama 5 kuruşa kadar da oldu ama 3kuruş artıdan kapadı.

Fiyatlar kriz öncesine geldi geçti bile ama hala kriz var. Sanırım kriz sonrası durum daha parlak olacağı gibi bir düşünceye kapılmadan edemiyor insan. Henüz büyük yada küçük projeler hala kağıt üzerinde gibi. Bunlar yapılıp bitmeye yakın nerelerde oluruz Allah bilir.

Aygaz'da dün tarihli habere dikkat çekmek isterim, giriş için iyi fırsat olabilir arkadaşlar.

Haberden alıntı:
Anadolu Yatırım Tarafından Hazırlanan Teknik Analiz Raporu:
"TEPKI YÜKSELİŞİ GELEBİLİR. 6,20 Zirve sonrası düzeltmede guclu
duran hısse, yenı zirve denemesi yapmak isteyen görüntü oluşmakta.
Hissede 5 gunluk bugun 5.55 önemli bir destek üzerinde ilerleyen
saatlerde kalması 1-2 seans içinde bir yukseliş hareketi ve tekrar
zirve denemesi getirebilir.
İlk adımda 5,85 geçilmesi ile beraber bir tepki hareketi ve 6.20
tekrar zirve denemesi getirebilir. Ancak yeni yükseliş için endeksi
şimdilik o noktayı görmektey fayda var.
Zararkes 5,30
Zaman stop aralığı 1-3 seans

TEPKİ SÜREÇLERİ VE AÇIKLAMA

Hisseve piyasa tepkı yükselişi içinde olduğunu hatırlatmakta fayda
var. İlk adım tepkıler önemli sonraki gunlerde ılk adım dırençler daha
önem kazanacaktır."

2 ayrı yerden gelen bir tiyo daha, bu hafta Vakko haftası derler. 25inde firmadan haber açıklanmadan biraz almakta fayda olabilir.

Son bir tiyo daha, krizdeki yükselişlerden hiç etkilenmeyen, yatırımcısını koruma amaçlı bölünmelerin tersine hisse birleşimi gerçekleşen ISAMB (ışıklar ambalaj) için çok iyi fırsat diyebiliriz. Değeri hiç artmamış ve uzun dönem yatırımcılarına 8-10 ay sürede yükselme eğilimi çok ciddi olabilecek kapasiteye sahip. Ben yükümü 2ye bölüp uzun dönemde bunda kalmak üzere sipere yatmış durumdayım. Bana istediğim aracı aldırabilecek mi göreceğiz zamanla. Hedef belli mal ortada, umarım yüzümüzü kara çıkarmaz.

1990lardan bu yana altın fiyatlarının enflasyon karşısındaki gösterdiği performansa bakılınca, altın yatırımı da epeyce güzelleşeceğe benzer. Konuya en iyi yorumu altın işiyle uğraşanlar yapacaktır. bu aralar kimine göre çok yükselmiş durumda olan altın, 1990ların başından itibaren enflasyon karşısındaki direnişine bakılırsa daha çooookkk geride olduğu da söylenebilir.

Ran lojistik'in halka arzı ile ilgili neler söylersin Faruk abi..?

haberle ilgilenemedim Sezgin, şu an borsa aşağıya meyilli. TR'den canlı para çıkışı oldukça yüksek oranda. Endeksi 40binlere kadar esnetecekler. Endeks 40bin civarını görünce bence eldeki ıvır zıvır ne varsa çıkartıp buradan mal kapmaya çalışın. Ardından ekonomi verilerinin düzelme eğilimi çok iyi geleceği söylenmekte. 40bin civarına geldiğinde alımlara başlamak çok doğru hareket olacaktır.

Hafta başı 51binlerden geri dönen endeks 48binlere geldi, bir çok kağıt fena değer kaybediyor. Eğer bu iniş devam ederse beklenen 2. kriz gelmiştir demektir. Bunu fırsat bilerek lot alımlarına şimdiden başlamak gerekir. Bu bir fırsattır, bu değerli tekrar görmek uzun dönemde çok zor olabilir. Şu andan itibaren bence takip amaçlı 10ar lot halinde basamaklarla alımlara geçilmelidir. tahmini olarak 40bin seviyelerindeki firmanın değeri ne ise oradan tahmin yoluna çıkılıp tüm yatırım o seviyelerde de buraya katarılması ilerisi için iyi rakamlar yakalanması demektir.

SCW uyan, krizse fırsat buralarda. Kaçırmayın.

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

Cüneyt Mert, 5,80lerden satmayı düşünüyordun Aygaz için kısmen, yaptıysan bu noktalarda dikkatli ol, yerine koymak için fırsat olabilir.

Ran lojistik'in halka arzı ile ilgili neler söylersin Faruk abi..?

Sezgin bugün unuttum bakmayı kusura kalma. Bu yeni halka arz edilen firmaların ne yönde eğilim göstereceğini tahmin etmek hiçde kolay değil. Ben yeni halka arz olan kağıtlardan köşe bucak kaçmayı tercih ederim. Benim için şu anda makul olan fikir geçmişi uzun, köklü, yeni projeler veya sektörler peşinde olup değeri ucuz olan firmalardır. Buna iyi derim kötü çıkar, kötü derim iyi çıkar yani bilmiyorum. Zamanında Türkcell ilk çıktığında yatırdığım paranın 2/3ünü Turkcelle kaptırdım bir daha yanaşmam tazelere.

1000TL yatırıma gidilir, askerlik dönüşü hem elinde o cihazdan olur hemde belki paran daha da çok elinde kalır. Bu işlere kalkışmadan önce nakitiniz şu anda var ve harcamak için çok zamanınız varsa değerlendirin.
Bu sözüne istinaden abi, mesela neler yapabiliriz bu tutarlarla, ne vadede ne getiri bekleyebiliriz?

Geri
Üst Alt