Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kriz Bitmeden / Fırsatlar

ben kısa vadede netaş diyorum. çok yakın bir zamanda satılacak şirket. ordan bir %30-40 yapıp hemen ipmat a döneceğim. şubat a kadar ipmattan çok iyi artış bekliyorum.

Mehmet Netaşın dünyadaki en iyi getisi olan en karlı fabrikası Ümraniyedeki, malesef diğer fabrikalar bu kadar iyi performans gösteremediği için durumu kritik. Aslında şu anda 3G kapsamında inanılmaz işleri var. Doğru tespit, ben Aygazdan kıpırdayamıyorum, o yüzden BJKAS'ye de seyirci kaldım diyebilirim, ben almayı planlarken BJKAS 2 haftadır resmen uçtu.

Mehmet Netaşın dünyadaki en iyi getisi olan en karlı fabrikası Ümraniyedeki, malesef diğer fabrikalar bu kadar iyi performans gösteremediği için durumu kritik. Aslında şu anda 3G kapsamında inanılmaz işleri var. Doğru tespit, ben Aygazdan kıpırdayamıyorum, o yüzden BJKAS'ye de seyirci kaldım diyebilirim, ben almayı planlarken BJKAS 2 haftadır resmen uçtu.

doğrudur abi. benim portföyümde netaş ve ipmat var şu anda. thy alacaktım kaçırdım onu. aynen senin durumundayım. son 3 haftadır kağıt uçtu ben sadece izledim:(

faruk abi forex konusunda bilgin varmı paylaşım yapabilirmiyiz?

Yok be abicim, bu konuda sanırım Çağlar da bi araştırma yapacaktı ama konunun devamı gelmedi. Ben sadece forex 2000 diye bi program biliyom ama aynı şeylerden bahsettiğimizi sanmıyorum.

Bu arada BJKAS'deki yükselişe fren koydular, hiç bir haber yokken kağıdı uçurdular birileri. Yakındır gidiyor diye alanın eline verecek milleti soyacaklar, umarım yanlış düşünüyorumdur. Banka sitesinden gelen haberleri net inceleyemedim inşallah yanılıyorumdur.

Yok be abicim, bu konuda sanırım Çağlar da bi araştırma yapacaktı ama konunun devamı gelmedi. Ben sadece forex 2000 diye bi program biliyom ama aynı şeylerden bahsettiğimizi sanmıyorum.

Bu arada BJKAS'deki yükselişe fren koydular, hiç bir haber yokken kağıdı uçurdular birileri. Yakındır gidiyor diye alanın eline verecek milleti soyacaklar, umarım yanlış düşünüyorumdur. Banka sitesinden gelen haberleri net inceleyemedim inşallah yanılıyorumdur.

aynen amaç o abi. yükseltiyorlarki küçük yatırımcı girsin diye. girdiklerinde ellerine verecekler kağıdı. bende bu düşüncedeyim. çünkü hiç bir beklenti yok. temettü yok bölünme yok. tamamen spekülatif bir hareket bu.

Mehmet 28.09 tarihli Aygaz haberine bak, sermaye arttırımı söz konusu. Bu arada İpmat ve Netaşda ufakdan kıpırdanmalar var sanırım. Şu an yükteyim ama iyi seyirciyim :) Gelirse bu hafta elime nakit Netaşa kayıtsız kalmamayı düşünüyorum. Netaş Aygaz arası geçişlerle devam. IMF anlaşmasına dair bir gelişmede tüm hisseler epeyce bi hareketlenir, olmazsa da yatay hareket bir müddet daha devam eder gibi.

Mehmet derken herkes duysun, burada birbirimize özelden de yazabiliriz ama herkes faydalansın bundan.

---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

Petkim den haber var, ilgi bekliyor. Geleceği parlak güvenilir ve çok da pahalı değil, düşünmek gerek.

Sanayi tarafında zorda olan projeler bitmeye yüz tutmakta ve yeni projeler anlaşma aşamasında. Enerjide, diğer sektörlerden kaymalar var ve geleceği parlak gibi görünmekte. Bu iki sektöre dikkat çekmek lazım. Birde kış ortası az biraz turizm için de hazırlık yapılabilir. Zaman nakitte bekleme zamanı değil kesinlikle. İyi olduğu zamanlar bu piyasadan uzak durmak en iyisi, iyide kriz olursa bitersin. Bu piyasaya şu anda cazip bakılmalı, zaten krizdeyiz, yeniden dibe vursa da krizden hala çıkılmadı. Kötü pozisyonda en fazla 5-6 ay kalınılır, sonrası çok parlak.

Kayıtsız kalmayın buna SCW, hala yatırım hesabını açtırmadınız mı?

Faruk Abi.Ben bu işlerle hiç iglilenmedim benim bir sorum istediğimiz zaman hisselerimizi satma durumumuz olabiliyormu ben bu kadar kazandım bana yeter dedim mesela ozaman bankaya satıyoruz öle deilmi?

Doğukan alıcısı çok zor olan hisslerde satma durumun çok nadir zor olabilir ama kesin satılır firma tahtadan düşmediği sürece. Aldığın hisse bana bu kadar yeter deyip satmayı düşündüğünde istediğin fiyata geldiği anda hemen satılır. Bu para hisse alımı için hemen kullanılabilir ama yok ben parayı direk kullanacam dersen, Sermaye piyasasından hesabına nakit olarak düşmesi için 2 gün geçmesi gereklidir. Bu her satış işleminden sonra yeniden alım için bekleme süresi değildir yanlış anlaşılmasın. Para yatırım hesabında kullanıma hazır olarak satıştan hemen sonra görülür ama vadesiz hesabına nakit için 2 gün geçmesi gereklidir.

Bu işten hiç anlamam davası uzak kalmak için çok doğru değil. Ben de geçen yıl eylülde hiç anlamıyorum pozisyonunda başladım ve mart ayına kadar hep maliyetimin altında idim. Bu geçen 7 aylık eksi bakiye, 1 ayda sıfırlanıp artışa geçti çünkü istikrarlı olarak sürekli alıcı durumunda kaldım o yüzden 1 ayda kendini toplayıp kara geçebildi. Hiç bilmiyorum deyip uzak kalmak hiç bir şey kazandırmaz, en fazla 1 gün mantığını anlamak için firmalara haberlere ve grafiklere zaman ayırsan sende anlayacak duruma çabucak gelirsin.

sık sık kağıt değiştiren biri değilim. kazanacağımı düşündüğüm kağıdı alıp belli bir miktar kazanana kadar beklerim. dediğim gibi şu anda ipmat iyi görünüyor. tabi ipmatla beraber koza da iyi bir çıkış bekliyorum.

dünya borsaları negatif etkileri ve hafta sonu satışlar sebebi ile epeyce bi güzelleşmiş değerler, tam alım zamanı. yarım saat sonra değerlere bakıp alım yapmanın tam sırası. BJKAS bile alım yerine doğru yaklaşmış, önümüzdeki bir kaç maçta da kötü oynayacak hali yok herhalde. TAVHL gözüme epeyce güzel göründü, 4lerin altına gelmiş. AYGAZ da 5,40lara gelmiş. Tam alım zamanı, 16.30 ile 16.45 arası biraz mallanmakta fayda vardır, parasını değerlendirmek isteyenler siperden ateşe başlayabilir.

Geri
Üst Alt