Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kriz Bitmeden / Fırsatlar

borsa da hiçbir zaman garanti olmaz ama ben gerçekten ipmat dan çokşey bekliyorum önümüzdeki 4-5 aylık süre zarfında.

öyle deme abicim, martta ne aldıysan ortalama 3 kat değer kazandı. Batmış firmalar bile 3 kat değerlendi. Hazır krizdeyken kaybetsen de bekleyerek kısa sürede kara geçmek gibi bir lüxe sahibiz. piyasadaki genel anlayış 2010 ikinci yarısından sonra TR'de iş patlamasına yakın durumlar yaşanacağı yönünde.

tabiki her kriz bir fırsattır derler. ben geçen sene gübre fab. almıştım 6 dan. 1 sene önce. krizden önceydi.bekleyecektik hedef 20 idi. kağıt 11 de takıldı kaldı. bizde sattık. biz sattıktan 2 ay sonra 60 oldu. gübreden sonra bagfaş aldık 100 liradan. 197 yi gördü ama satmadık. kriz bir geldi pir geldi. krizden sonra 60 dan sattık. şimdi ipek ve kozadan tekrar durumu kurtardık. bundan sonrası yine kar. dediğin gibi uzun vadede illaki kazandıracaktır.

güzel yorumlar var ister istemez konu para olunca insanın ilgisini çekiyor ve değerlendirmekte fayda var.. ama benim dikkat ve takip ettiğim kısa süreli yatırımlar..

güzel yorumlar var ister istemez konu para olunca insanın ilgisini çekiyor ve değerlendirmekte fayda var.. ama benim dikkat ve takip ettiğim kısa süreli yatırımlar..

borsada 3-4 ay çok uzun bir süre değil. borsada günlük veya haftalık yatırımlar her zaman risk taşır.

Faruk abi,Ibizayı satıp parasını kullansam,bana ne zaman cupra olarak geri döner abi :D

Faruk abi,Ibizayı satıp parasını kullansam,bana ne zaman cupra olarak geri döner abi :D

valla acele etmemek lazım. yatırım yapılan parayı bir süre unutmak gerek. allah korusun hacı murat olarakta geri dönebilir. ben elde avuçta ne varsa satıp borsaya girme taraftarı değilim. nakit paranız varsa ve bir kenarda duruyorsa o parayla girilebilir.

valla acele etmemek lazım. yatırım yapılan parayı bir süre unutmak gerek. allah korusun hacı murat olarakta geri dönebilir. ben elde avuçta ne varsa satıp borsaya girme taraftarı değilim. nakit paranız varsa ve bir kenarda duruyorsa o parayla girilebilir.
En mantıklısıda bu zaten..diğeri ise bi nevi kumar oynamak gibi birşey...

Sezgin ibizayı satıp 2 sene beklersen ve yükseliş grafiği iyi bir firmaya denk gelebilirsen sana Cupra serisi bile aldırır ama yapmanı tavsiye etmem. o grafiği yakalayabilecek firmayı çok iyi tanıyorsan hemen sat hatta değeri altında bile satabilirsin. Ben martta hissetmiştim dibe geldiğimizi ve hiç yapmadığım kredi kart limitlerimi de doldurmuştum nerdeyse. İştan atılmasaydım şu anda Cupra bile konuşmuyor olacaktım ama kirz teğet geçince düşündüklerimi malesef yapamadım. Kımet olmayınca olmuyor işte.

Mehmet, Gübre fabrikası yükselişte en az değer kazananlardan. Fabrika sürekli zarar yazıyor ama yükselemiyor. Ufaktan ufaktan bundan da nemalanmak lazım. 7-8 civarı maliyetle tekrar 60ları görene kadar 2 kere de bölünürse intikamını çok iyi alabilirsin. Ben 22 civarı bişeyden almıştım bölünme öncesi, maliyetimi 6 küsürlere getirdim ve marttaki gelinen dipte en az kazandığım firma Gübre oldu. Aygaz'dan sonra Gübreye de biraz yatırmak istiyorum. Pazartesi hesabı toplayabilirsem ipek ve kozadan biraz mallanmak istiyorum bakalım, kısmet diyelim.

Kemal kısa vadede kesin getiri istiyorsan sen buralardan uzak dur abicim, bu işler acele işler değil malesef. Zararın ardından hop nolduk zarar yazıyor büyüyor deyip panik yapacaksan zaten baştan kaybetmiş olursun. Burası sabır ve istikrar isteyen bir düzen, o bende yok diyorsan bu ticaret bu yapıya aykırı.

ben kısa vadede netaş diyorum. çok yakın bir zamanda satılacak şirket. ordan bir %30-40 yapıp hemen ipmat a döneceğim. şubat a kadar ipmattan çok iyi artış bekliyorum.

Geri
Üst Alt