Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kriz Bitmeden / Fırsatlar

hortlama zamanı geldi :D dün uzun zamandır yapmayı hedeflediğim şeyleri biraz olsun yapabildim. Işıklar yatırım holding, Gsd holding, Doğan yayın, Tekfen ile yüklendim biraz. Tekfen ile tav arasında kaldım tav daha iyi performans gösteriyor ama bundan sonra Tav deriz inşallah. Geçen hafta tam alım zamanıydı 3 gün kadar geciktik ama neyse kısmetimizde bu varmış. Uzun vadede çokda fazla bir kayıp değil zaten.

hortlama zamanı geldi :D dün uzun zamandır yapmayı hedeflediğim şeyleri biraz olsun yapabildim. Işıklar yatırım holding, Gsd holding, Doğan yayın, Tekfen ile yüklendim biraz. Tekfen ile tav arasında kaldım tav daha iyi performans gösteriyor ama bundan sonra Tav deriz inşallah. Geçen hafta tam alım zamanıydı 3 gün kadar geciktik ama neyse kısmetimizde bu varmış. Uzun vadede çokda fazla bir kayıp değil zaten.

Hayırlısı olsun Faruk abi ..Şimdi ekme zamanı:)

dün yeterince ektik, aslında ekim zamanını kaçırdık geçen hafta ekseydik epeyce filiz vermişti sağlık olsun. Şimdi asıl beklediğim bomba temettü ve bedelli bölünmeler. Işıklarda bu olur ve yeniden 2lere gelirse bomba patlamış demektir. Tekstil bank mıydı neydi GSD gurubunda, o satılırsa GSD de fena yükselecektir, milenyum bankla flörtte olduklarına dair dedikodular var. ve hükümetin alabora ettiği doğan yayın da bir satış dedikodusu dolanmakta, satış haberi gelsin oda iyi performans gösterecektir. Piyasada bir çok firmada yatırım haberleri ve şirket evlilikleri gündemde. Krizde fırsatlar her an karşımıza çıkabilir.

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

güncel durumda bir şeye daha dikkat etmek lazım, Gayrimenkul için %20 peşinatla 4 yıl için 0,88 faiz oranlı krediler var çoğu bankada. Kredi faiz oranları iyice düştü, yatırım yapıp parası olmadan taksitle giderim düşüncesi olan herkes ilgilenmeli. Hatta paraya ihtiyacım yok deyip yatırıma gitmek için kenarda parası olmayanlar bile ilgilenmeli. Bireysel kredilerde 1,12 seviyelerinde. Piyasalar düzeldiğinde bu rakamları bulmak hayal olur. Gayrimenkul ve sıfır araç için oranlar son derece cazip durumda.

ben hortlatmazsam burası unutulup gidecek, bir ara hararetlenmişti ama saman alevi sanki :D:D:D

En büyük yatırımım olan ışıklarda mayıs ayı içinde %15 bedelsiz, %85 düşük fiyatla bedelli olacak. Mayısa kadar elince parası olup değerlendirmek isteyen herkes bir an önce inceleyip firmaya yatırıma gitsinler. Sanırım bedellide eldeki malın %85i kadarını 1TL civarı bir fiyatla satacaklar. Şu anda 1,90 - 2 arası gidip geliyor. Bölündüğünde yada o zamana kadar geleceği fiyat 1,65in altına pek gelmez gibi. Bedelliyi kullandığınız anda kara geçmiş pozisyona gelebileceksiniz. Hele bedelliyi tüm haklarınızla kullanıp bir de 6 ay kadar bekleyebilirseniz ve HES için ihale aşamasına kalırsanız bu 1,95lik kağıt artık 7-8 TL civarına bile gelebilecek kapasitede görünüyor. Kenarda para tutanlara alternatif olabilir.

Akçansa'da da benzer bir bölünme olması haberi çıktı. Zamanını şu an net hatırlamıyorum ama bunda da olmakta fayda var. Ekim zamanını kaçırmayın.

Geri
Üst Alt