Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kore usulü lüks

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye

Lüks her zaman satar. Pek çok ekonomistin paylaştığı bu görüş Kia tarafından da benimsenmiş olmalı ki, otomobil devlerinin zarar açıkladığı günlerde Cadenza ile lüks amiral gemisini denize indiriyor.

Güney Kore’den gelen lüks atağı hız kesmeden devam ediyor. Hyundai’nin Genesis ve Equus ile açtığı yoldan devam eden Kia, Cadenza ile ürün gamının amiral gemisini belirliyor. Anavatanında K7 adıyla Aralık ayı içinde satışa sunulacak olan araç, Amerika, Asya ve yakın doğu pazarlarındaysa 2010 Mart’ından itibaren rekabete katılacak. Güçleri 165 HP ile 290 HP arasında değişen 3 benzinli motor seçeneğiyle satılacak olan önden çekişli araçta 6 kademeli otomatik şanzıman standart donanımda. Kia Opirus’un yerini alacak olan Cadenza, 4.965 metre ile selefinden 35 mm daha kısa olsa da, 45 mm artan dingil mesafesinin daha geniş bir iç mekan yaratması bekleniyor. Kia’nın baş tasarımcısı Peter Schreyer tarafından “kaplan burnu” olarak adlandırılan güçlü ve dinamik bir yüz taşıyan araçta LED’li gündüz farları kullanılırken, profildeki katlar Opel Insignia’yı hatırlatıyor. Modern ve Kia’nın son dönem felsefesini yansıtan iç mekanda açık renk kaplamalar kullanılırken, 451 litrelik bagaj hacmi bu boyutlardaki bir otomobil için küçük kalıyor. Avrupa pazarında üst orta sınıfta istediği başarıları elde edemeyen Kia’nın, şimdilik bir dizel motora sahip olmayan Cadenza’yı Avrupa pazarında henüz satışa sunması beklenmiyor.

güzel güzel, böyle böyle kötü araç kalmayacak yakında. şu benzin ve elektrik birleşimi makenelere sahip araçlar biraz daha yoğunlaşsın daha da güzelleşecek herşey.

gorkem televızyonda gordum bu kıa ceratonun yenı kasası cıkmıs baya saglam duruyodu...

daha önceden söyledim ama Avrupa araçlar özellikle Almanlar motoru şanzumanı arabayı satar yani kaliteyi..Uzak Doğu markaları ise donanım satar..içi bomboş TR'ye gelen bi otomobil gördünüz mü UD'li bi markadan..ben görmedim..
güzel bi örnek olmuş bu araba işte..

aslında bu dediğini bende hep şöyle yorumladıklarını düşünüyorum insanlar bir VW AUDİ gibi bir arabanın en boş donanımda olanını alabileceği paraya bunların en lüksünü alabiliyor buda ülkemizdeki lükse düşkünlüğün kullanıldıgını gösteriyor kalite yok ama lüks eee ülkemizdekilerde lükse düştün o yüzden uzak dogulu modeller malesef piyasada en büyük yeri alıyor

benden uzak olsn da alana tabi bir şey demek bizedüşmez.

ben 3 sene hyundai kullandım dizeldi araç hiç sorun yaşatmadı ama kaliteden eser yokk

Geri
Üst Alt