Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kontak Kapatınca Gelen Uğultu Sesi

aykutx

Kayıtlı Üye
Herkese selam,
1.9TDI Seat Leon aracımda arada sırada olmak üzere kontak kapattığımda bir kaç saniye süren uğultu sesi duyuyorum. Fan sesi değil.
Daha çok muslukta tanzikle akan suyun demir borularda yarrattığı bir sese benziyor.(Bu tanımı nasıl yaptım bilmiyorum :) )

Aslında bişeyler zorlanıyor gibi geliyor, araca zarar vericek sanıyorum. Internette yaptığım araştırmalarda turbodan olabiliceğini gördüm. Uzun yoldan geldiğimde, yada motor çok ısındığında motoru 10 saniye kadar rolantide çalıştırıp sonra stop ediyorum yine aynı ses geliyor. Ama bu ses her seferinde olmuyor. Son zamanlarda sıklaştığını söyleyebilirim. Sorunu yaşayan yada duyan varmıdır? Neden kaynaklanabilir?

Teşekkürler.

yanılmıyorsam marş dinamosu olabilir ordaki aparat takılı kalıyordur bilyadan olabilir...

Ses artık kısa mesafelerdede gelmeye başladı arkadaşlar :) Haftasonu servis yolları gözüktü.

Geri
Üst Alt