Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Konsoldan gelen ses

dissolvent

Kayıtlı Üye
Merhaba, aracım 2016 ekim çıkışlı ve hiçbir kazası yanlaması falan olmamasına rağmen son 1 2 haftadır klima göstergesinin altındaki dörtlünün sağında ve solundaki boş ve airbag göstergesi parçasından çıtır çıtır sesler geldiğini farkettim ve giderej artıyor.bastırdığımda ses kesiliyor.düz yolda dahi gitsem ufak bir eğim bile olsa çıtır çıtır alttan alttan kulağıma geliyor ve moralimi bozuyor.kasis ve çukurlardan geçerkenki sesten bahsetmiyorum bile.. bunun sebebi ve çözümü var mıdır, varsa ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim..

Ekli dosyalar

• PicsArt_04-25-12.07.34.jpg
    PicsArt_04-25-12.07.34.jpg
    594 KB · Görüntüleme: 84
Merhaba, aracım 2016 ekim çıkışlı ve hiçbir kazası yanlaması falan olmamasına rağmen son 1 2 haftadır klima göstergesinin altındaki dörtlünün sağında ve solundaki boş ve airbag göstergesi parçasından çıtır çıtır sesler geldiğini farkettim ve giderej artıyor.bastırdığımda ses kesiliyor.düz yolda dahi gitsem ufak bir eğim bile olsa çıtır çıtır alttan alttan kulağıma geliyor ve moralimi bozuyor.kasis ve çukurlardan geçerkenki sesten bahsetmiyorum bile.. bunun sebebi ve çözümü var mıdır, varsa ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim..

Havaların ısınmasıyla plastik malzemeler de esnemeler ve yumşamalar meydana geliyor muhtemel o yüzden ses gelmeye başlamıştır çıkan kısımları söküp arka kısmına ince sünger bant var onu yapıştırın ses kesilecektir

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Maalesef bir çok marka araç sahibi olmuş biri olarak diyebilirimki Seat'lardaki sesler çözümsüz. Sesi gidermek için bir şey yaptığınızda o ses ya daha artyor yada başka yerlerden sesler gelmeye başlıyor. Benim tavsiyem sesi gidermek için bir işlem yaptırmayın.

Yani bunları okuyunca arabadan soğumaya başladım bende alalı 1 ay oldu şu an ses pek yok gibi ama bakalım hayırlısı :D

Sorunu kendi çabalarımla çözdüm yaklaşık 1 haftadır her yere girdim hiç ses yok. Çözüm şu, konsoldaki bütün çerçeveleri yani çıkabilen parçaları söküp tırnak yerlerine bez bant yapıştırdım ki sıkıştırıp tutsun diye.çözüm tertemiz bir desibel ses kalmadı :)

Geri
Üst Alt