Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

koni amortisör+eibach yay

leonman

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 5lik eibach yay almayı düşünüyorum ancak orjinal amortisörlerle sıkıntı yaşar mıyım diye de düşünmüyor değilim.5lik yaylarla koni amortisör alırsam sorunsuz bir kullanım olur mu? tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim..
teşekkürler..

ıllakı uzun surelı kullanımda bırtakım zorlamalar olacaktır ama orjnal amortisörlerle kullanan arkadaslarım var hıcbır sorun yasamadılar sımdıye kadar bence gerek yok koni almaya...

aslında yakın çevremde bende hiç koni alana rastlamadım,direk orjinallerle kullanıyorlar ama koni alırsam bu ciddi bir avantaj sağlar mı onu merak ediyorum ??

koni aldığınızda koniler kısa olduğu için 5lik yay ile tam uyumlu olacaktır. orjinal amortisöre taktığınızda amortisör uzun olduğu için sekmelerde kendini fazla yukarı atacaktır. Rebound denilen geri tepme gereksiz yere fazla olacaktır ve konforunuz azalacaktır.
İmkan varsa koni sport serisi almanızı tavsiye ederim.

koni aldığınızda koniler kısa olduğu için 5lik yay ile tam uyumlu olacaktır. orjinal amortisöre taktığınızda amortisör uzun olduğu için sekmelerde kendini fazla yukarı atacaktır. Rebound denilen geri tepme gereksiz yere fazla olacaktır ve konforunuz azalacaktır.
İmkan varsa koni sport serisi almanızı tavsiye ederim.

çok yararlı oldu bu bilgi teşekkür ederim.

Murat açıklamış zaten. Sekmelerden kurtulucaksınız. Konfor tabi sadece yaya göre daha iyi olucak. Yol tutuşda mükemmelleşicek.

Jant değeri ET45 ise jantın çamurluklara sürtme durumu olmaz. ET45 ve üstü ise. Hatta ET41 ve üstü ise sürtmez :) Ama ET35 jant alırsanız zaten jantın dışarıda durduğunu görürsünüz. Orjinal jantlarla sürtme yaşamazsınız.

Geri
Üst Alt