Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Konfor Farkı ?

Konu, 'Teknik Destek' kısmında Torrado tarafından paylaşıldı.

1. Torrado

Torrado SCW Üyesi

955
    4
    18
    Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti bizim Jetta'da arka koltuklar ön koltuklara göre daha yumuşak bunun sebebi nedir ? Ön koltukların sabit olmaması olabilir mi ?

2. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    çevremizdeki bi çok arabanın motoru da genel olarak ağırlık dağılımı da öndedir..
    bu yüzden ön süspansiyon genel yapı itibariyle daha serttir Ömer..arka daha yumuşaktır..bildiğin gibi yumuşak süspansiyonun yakınına oturduğun zaman da daha bi konforlu olursun.. :)

3. Byefsane

Byefsane SCW Üyesi

3.557
    59
    48
    Ben mantıkende on koltuk sert olmalı çünkü sürücü ne kadar rahat ederse uykuya eğilimi daha cok olucaktır buda tehlike demektir sert olduğu zaman ise bence biraz rahatsız edici durumda olduğu için uykuya eğilimi biraz daha erteleyebilir diye düşünüyorum

4. glenfiddich

glenfiddich SCW Üyesi

1.136
    0
    36
    yapma dostum ne alaka.:) her zaman koltuk sertliği araba konforunda ilk kriterdir. yani uyku fln hiç bi mühendisin bunları düşündüğünü sanmıyorum.

5. Byefsane

Byefsane SCW Üyesi

3.557
    59
    48
    abi zaten ahşap tahta koltukta oturmuyorsun ki biraz sert ve sert olan malzeme daha dayanıklı olur sürücü kısmı sürekli kullanılması gerektiği için daha geç deforme olmak zorundadır diye düşünmekteyim

6. glenfiddich

glenfiddich SCW Üyesi

1.136
    0
    36
    o olabilir. aslında uyku konusunda yazdıklarında dogru ama. kimse onu dusunmez.

7. Byefsane

Byefsane SCW Üyesi

3.557
    59
    48
    Düşüncelerim bunlar umarım bi nebze fikir verebilmişimdir

8. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Iskelet yapısından dolayı olabılır mı sızce ? mısal leonlarınızda arka koltukların alt kısmını soktugunuzde taban kısmında basıt b malzeme gorursunuz,on koltukların ıse yapıs daha farklı deılmıdır ?

9. RedLeoN

RedLeoN SCW Üyesi

243
    6
    18
    Sert dolgulu koltuklar vücudu daha az yorar tüm otomobil dergilerinde böyle söylenir.Genelde alman otomobillerinin koltukları sert dolguludur.Benim eski aracımda koltuklar yumuşaktı uzun yolculukta arabadan indiğimde her tarafım ağrırdı.

10. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    çok basit bi yolu var..

Ömer yarın önce arabanın önüne geç bastırmaya çalış biraz, sonra arkaya geç bastır biraz anlicaksın ne demek istediğimi.. :)

Sayfayı Paylaş