Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Komponent Onerisi/ Tavsiyesi

jangbogo

Kayıtlı Üye
Selam Arkadaslar uzun zamandir forumumuzu pek takip edemiyordum. Bununla da ilgili bir cok konu acildi hepsini de az once gozden gecirdim fakat yine de tatmin olamadim. Nacizane yeniden goruslerinize basvurmak isterim. N11. com dan 600 tl ye Navitech Nx-212F aldim. Yine Ayni sitede Roadstar marka 4 kanalli Anfi + Roadstar Marka Komponent Set i Ikisi birlikte (n11.com/roadstar-rda6040-ve-rdh620c-set-P12935255) almayi dusunuyorum. Sub dusunmuyorum. Neden diyecek olursaniz zaten arac Simit Lpg li stepneyi bagaa atiyoruz kendi cantimi da atinca yer kalmiyor ondan dolayi.

Soruma gelince Orjinal Hoperlorleri sabit tutmak uzere alacagim bu komponentleri arka kapilara monte edip butun sistemi anfi ile beslersem ne kadar verimli olur ?

Bu konuda siz degerli arkadaslarimin onerileri neler?

Selam Arkadaslar uzun zamandir forumumuzu pek takip edemiyordum. Bununla da ilgili bir cok konu acildi hepsini de az once gozden gecirdim fakat yine de tatmin olamadim. Nacizane yeniden goruslerinize basvurmak isterim. N11. com dan 600 tl ye Navitech Nx-212F aldim. Yine Ayni sitede Roadstar marka 4 kanalli Anfi + Roadstar Marka Komponent Set i Ikisi birlikte (n11.com/roadstar-rda6040-ve-rdh620c-set-P12935255) almayi dusunuyorum. Sub dusunmuyorum. Neden diyecek olursaniz zaten arac Simit Lpg li stepneyi bagaa atiyoruz kendi cantimi da atinca yer kalmiyor ondan dolayi.

Soruma gelince Orjinal Hoperlorleri sabit tutmak uzere alacagim bu komponentleri arka kapilara monte edip butun sistemi anfi ile beslersem ne kadar verimli olur ?

Bu konuda siz degerli arkadaslarimin onerileri neler?

bu senin ne kadar kaliteli ses istedigine bagli kardesim cok yuklendiginde senin orj hoporlorun saglam kalir bu kompenat patlar hos anfinin cikisida 60 watt hoparloru zorlamaz yani bunun haricinde kaliteli bi ses almak istiyosaniz en azindan 350 tl +set kablo + montaj gibi bi degere malolur size

Amaç çok kaliteli bir sistem dizmek değil. mahalleye dinletmek istemiyorum kendı çapımda dinleyim yeter. Stella da arka kapılarda orjınal hoparlor olmadıgı ıcın mecburen oralara koymak gerekecek. vazla orjinalligi de bozmadan yenı cıhazımın da cıkıslarına zarar vermeden anfı ıle destekleyerek temız ses elde etmek ıstıyorum açıkcası. hepsiburada.com/liste/jameson-usa-505-1400-watt-4-kanal-amfi/productDetails.aspx?productId=otjamusa505&categoryId=26050 Bu aanfiye ne dersiniz birde arka kapılar için ne onerırsınız.

Amaç çok kaliteli bir sistem dizmek değil. mahalleye dinletmek istemiyorum kendı çapımda dinleyim yeter. Stella da arka kapılarda orjınal hoparlor olmadıgı ıcın mecburen oralara koymak gerekecek. vazla orjinalligi de bozmadan yenı cıhazımın da cıkıslarına zarar vermeden anfı ıle destekleyerek temız ses elde etmek ıstıyorum açıkcası. hepsiburada.com/liste/jameson-usa-505-1400-watt-4-kanal-amfi/productDetails.aspx?productId=otjamusa505&categoryId=26050 Bu aanfiye ne dersiniz birde arka kapılar için ne onerırsınız.
bu anfi kaliteli arizasiz guzel bi anfi ama bu fiyat cok pahali yazmislar en son 145 tl ye satmistim ben bu fiyata bulursan ederi o fazlasini verme 160 tl ye felan bas kontrollu pilippo alabilirsin arkalar icinde bi tk alpine 16 cm al tak kardesim teybinin cikisina 4 hop bagla kullan bence ki guzel ses kalitesi var yok ilkali anfi de vaglayip mit tk takiyimi istiyosan jbl al onun dusugu m acustic 3 , sirada edison 4 , sirada ilk ilandaki sistemi bagla bence ama edecegin masrafa degmez o sistem en asagi size montajla 250 patlar o ses kaliteside o parayi etmez benim gorusum ;)

O Roadstar ı direk teybın cıkışına versek sence nasıl olur? Jbl mid Komponent dediğin Jbl Mid Takımı - GittiGidiyor bu sanırım. ama anfiyle birlikte verecegın o paraya degmez dıyorsun sanırım en iyisi teybın cıkısına bagla geç :) cok bas etkısı olmasada biraz hissettirsin maksat :)

O Roadstar ı direk teybın cıkışına versek sence nasıl olur? Jbl mid Komponent dediğin Jbl Mid Takımı - GittiGidiyor bu sanırım. ama anfiyle birlikte verecegın o paraya degmez dıyorsun sanırım en iyisi teybın cıkısına bagla geç :) cok bas etkısı olmasada biraz hissettirsin maksat :)

evet bu benim aracta 2 tk var bundan mükemmel bi ses var anfisiz olmaz baglayamassın dedigim gibi sırf mid baglamak istiyorsan benim görüsüm 100 _ 150 fazla ver iyi bişey taktır yani bütcen uygunsa 150 mid max 150 anfi artı montaj hem ileriye dönük işter bufır taktır ilerde istersenbir cift daha tak a tatlı tatlı dinle yoksa 16 cm kaliteli bi hop taktır roadstar la midle aynı işi yapacaktır emin ol hemde anfisizz montajla 100 tlye maledersin benim görüşüm böyle

lpg li araçlar için sub woofer da jbl çözümü bulmuş 200 rms lik bir woofer düşün minyatür :D

Nakamichi mi arigato gozaimaste :) Ustu kalsin ben almiyayim 450 tl :)

Geri
Üst Alt