Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Koltuk Minderi

AliExpress.com sitesinden ürünü alırken izlediğim yolu sizlere açıklamak istedim.

1- Almayı düşündüğüm ürünü set olarak seçim yapıp sepete attım.
2- Arka koltuk için ebat olarak 3 farklı seçenek var fakat seçim yapamıyorsunuz.
3- Toledonun arka koltuk uzunluğunu ölçtükten sonra satıcı ile online chat yapabiliyorsunuz.Buradan müşteri temsilcisine sordum. Bana açıklamaya rengini , set istediğimi ve ölçüsünü (125 cm) belirtmemi istedi.
4- Alım işlemine geçmeden önce adres bilgilerini giren bir ekran geldi. Adres bilgilerini girdim.
5- Ürünün tutarı 67,92 $. alış yaparken 2 $ indirim yaptı. Ödeme yapmam gereken tutar 65,92 $ (Bu üründe ücretsiz kargolama vardı)
6- Ürünün yaklaşık TL karşılığını her ihtimale karşı sanal kartıma aktardım. (155 TL)
7- Sanal kart bilgilerimi girdikten sonra ödeme tuşuna bastıktan sonra 152,35 TL kartımdan çekildi.
8- Müşteri temsilcisi ile tekrar online görüşerek ödemenin yapıldığını söylediğimde teşekkür ederek bana ürün ile birlikte küçük bir yeni yıl armağanı göndereceğini söyledi.
9- Ürünün ne zaman elime geçeceğini sorduğumda 2-4 gün içinde tedarik edip göndereceğini 10-15 gün içinde de elimde olacağını söyledi.

Umarım almayı düşünen arkadaşlara biraz olsun yol göstermişimdir.

Hayırlı olsun. Paketlemeyi küçük yapsınlar. Gümrüge takılmasın... benim bildiğim büyük paketli urunler fazla dikkat cektiginden fiyat ne olursa olsun takilma ihtimali biraz fazla olabiliyormus.

Hayırlı olsun. Paketlemeyi küçük yapsınlar. Gümrüge takılmasın... benim bildiğim büyük paketli urunler fazla dikkat cektiginden fiyat ne olursa olsun takilma ihtimali biraz fazla olabiliyormus.

Fazla küçülttükleri zaman da deforme olur diye tahmin ediyorum. Bekleyip göreceğiz artık.

AliExpress.com sitesinden ürünü alırken izlediğim yolu sizlere açıklamak istedim.

1- Almayı düşündüğüm ürünü set olarak seçim yapıp sepete attım.
2- Arka koltuk için ebat olarak 3 farklı seçenek var fakat seçim yapamıyorsunuz.
3- Toledonun arka koltuk uzunluğunu ölçtükten sonra satıcı ile online chat yapabiliyorsunuz.Buradan müşteri temsilcisine sordum. Bana açıklamaya rengini , set istediğimi ve ölçüsünü (125 cm) belirtmemi istedi.
4- Alım işlemine geçmeden önce adres bilgilerini giren bir ekran geldi. Adres bilgilerini girdim.
5- Ürünün tutarı 67,92 $. alış yaparken 2 $ indirim yaptı. Ödeme yapmam gereken tutar 65,92 $ (Bu üründe ücretsiz kargolama vardı)
6- Ürünün yaklaşık TL karşılığını her ihtimale karşı sanal kartıma aktardım. (155 TL)
7- Sanal kart bilgilerimi girdikten sonra ödeme tuşuna bastıktan sonra 152,35 TL kartımdan çekildi.
8- Müşteri temsilcisi ile tekrar online görüşerek ödemenin yapıldığını söylediğimde teşekkür ederek bana ürün ile birlikte küçük bir yeni yıl armağanı göndereceğini söyledi.
9- Ürünün ne zaman elime geçeceğini sorduğumda 2-4 gün içinde tedarik edip göndereceğini 10-15 gün içinde de elimde olacağını söyledi.

Umarım almayı düşünen arkadaşlara biraz olsun yol göstermişimdir.
Sağol abi oldukça faydalı bilgiler. AliExpress.com oldukça büyük ve bildiğim bir site, ama hiç alışverişim olmadı. Yazdıklarına göre oldukça başarılı ve ilgili bir firma gibi.

Hadiı bakalim hay

Çok hızlısın Selçuk Abi :) biraz vakit olsaydı belki toplu bi alım yapardık.... Sana gelsin bakalım bi ürün nasıl,seni kobay olarak kullanacağız abi bu durumda :)

Emre toplum alım riskli. 100 $ üzerinde gümrükte sıkıntı çıkıyormuş diyorlar.Eğer sorunsuz gelirse Seatlar için güzel aksesuarlar var.

Güzel ürün gelince bakalım nasıl kullanışlı mı değilmi terletme yaparmı yapmaz mı artık yorumları gelince merakla bekliyorum

Geri
Üst Alt