Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Koltuk Gıcırtısı

Konu, 'İbiza' kısmında eryayli tarafından paylaşıldı.

1. eryayli

eryayli
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

169
    158
    43
    Selam herkese.

Malum bu ufak gıcırtılar özellikle takıntılı olanlar için araba sattırır. Neyse ki ben o kadar manyak değilim, çözüm arıyorum.
    Ön koltukların ikisi de oturup kalkarken yada hareket ederken sürekli gıcırdıyor. Koltuğun altından eklem yerlerine WD-40 sıktım ama nafile.
    Sanırım koltuğun kenarındaki destek çıkıntılarından geliyor. Çünkü oraya elimle bastırınca bariz ses var, diğer taraflarda o kadar yok.
    Fikri-Önerisi olan var mıdır?

Teşekkürler.

2. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.239
    113
    Kronik midir acaba dicem,gevseyen bi yanı olabilir

3. eryayli

eryayli
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

169
    158
    43
    Valla bilemedim.. Gevşeme olabilir mi bilmiyorum ama sünger altındaki çıkıntı neyse, oraya nasıl ulaşabilirim bilmiyorum.

4. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.802
    5.628
    113
    Ustam bence tam anlamak için koltuğu komple sökmek gerekir böylece problem de görünür net fikir oluşur
    Resim de eklersen gevşek parçanın belki vida falan çıkmış yada kırılmıştır

kurye ile elden teslime verildi

5. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

800
    499
    63
    valaa aynı sorun bende de vardı. araca her oturduğumda, çukura girince, üstünde hafif ileri geri yapınca ses çıkardı. gitmediğim yer kalmadı, ne yağlar ne kimyasallar döktürdüm. En son koltukları söktürecektim, sattım.:)

6. zemheri

zemheri SCW Üyesi

81
    22
    8
    kesinlikle boşluk oluşmuştur koltuğu söküp incelemer sonunda sorunu çözebilirsiniz tabi yay sesi değilse yay sesi ise klıfıda sökmelisiniz

7. gokhan_acr

gokhan_acr SCW Üyesi

263
    174
    43
    aynı sorun benim şöför koltuğundada başladı yakında sökerim ben o koltugu :D

Sayfayı Paylaş