Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

KM

Apocalyptica

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2010 leonum var. sorum şu: bu araçlarda km teli varmı? o bölgeden bir yıldır gelen bozuk yola girdiğimde gelen bir tıkırtı var. sanırım ordan geliyor. plastik aksamdan gelmediğinden eminim. cuma bakıma sokacam arabayı ama servistekiler ustalık nedir bilmediklerinden kendim yönlendirmek istiyorum. Daha önce başına gelen varmı?

Birde direksiyonu çevirince çok yüksek olmamakla beraber saat kurma sesi gibi tıkır tıkır ses geliyor...

Yardım bekliyorum ....

o ses 2008 leonumda vardı çok fazla önemsemedim ona bakılması için torpido falan söküleceğini duyunca kalsın demiştim bu araçların kmleri telli değil eski kasanın bile değil artık telli yapmıyolar bildiğim kadarıyla gevşek bi vida sesi gibi yapıyodur sanırım sesi söktürüp baktırmaktan başka çare yok....

direksiyondaki ses büyük ihtimalle airbag makarasıdır..

direksiyondaki tıkırtı sesi bende de var..servis bunun için ne diyor yiğit ?

direksiyondaki tıkırtı sesi bende de var..servis bunun için ne diyor yiğit ?

Seat için serviste ne diyolar bilmiyorum..
ses konusundaki tahminim çevremde gördüklerim ve eski arabamdan..Renault'ydu aynı ses çıkmaya başlamıştı araba 2 yaşını geçince..yaklaşık 15-20 gün sonra ses daha çok artmıştı..bazen de park ederken direksiyona bişiler takılıyo gibi oluyodu turun sonlarına doğru manevra yaparken sesle beraber..en sonunda yine takılır gibi olduğu bi anda daha fazla zorladım ve çıt diye bi ses geldi..ses kesildi airbag lambam yandı..servise gittim airbag makarası dediler..yenisi takıldı pek de ucuz bişi değildi.. :)

velakin dediğim gibi Renault'da benim ses yapmasıyla kopması arasındaki mesafe 15-20 gündü..sürekli ses geliyosa fabrikasyon olarak hafiften de olsa ses yapıyo olabilir..airbag makarasından geliyosa elbet..

Direksiyonu çevirince gelen saat kurma sesi, içinde ki yağı biten amortisör bilyalarından da gelebilir. Amortisörcüler hemen anlar elini yaya koyup.

o direksiyonu çevirirken gelen saat kurma sesi gibi olan ses bendede var bak şimdi ben onu gayet normal sanıyodum benimde kafama takıldı baktırmak lazım anlaşılan benim araba 2010 13000 km de ilker sence yağ bu kadar çabuk bitebilirmiki ya

ben bu sebepten dolayı aracımı servise bıraktım bu gün...durum netleşince haber ederim size....

o direksiyonu çevirirken gelen saat kurma sesi gibi olan ses bendede var bak şimdi ben onu gayet normal sanıyodum benimde kafama takıldı baktırmak lazım anlaşılan benim araba 2010 13000 km de ilker sence yağ bu kadar çabuk bitebilirmiki ya

Civic'de en fazla 8 ay gidiyor o yağ =) Sesin çok belirgin olması lazım.

Geri
Üst Alt