Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

klima sorunu!!

yalcingedik

Kayıtlı Üye
aracımda klima devreye girmiyor klima termometresindendir denildi servisde değişdik bir sey değişmedi klima devreye bir türlü girmiyor hersey sorunsuz diyorlar anlayamıyorum hiç böyle bir sey basına gelen oldumu yada bilgisi olan varsa paylasırsa sevinirim lütfen

benim ilk aklıma gelenler klima gazı bitiktir veya sigortası gevşemiş veya yanmış olabilir veya elektrik tesisatında sıkıntı olabilir. klima radyatöründe delik olabilir( gaz bastırarark kaçak olup olmadığını anlarsınız) eğer bunlarda sorun yoksa klima kompresörü (motoru) arıza yapmıştır. öncelikle klima motoruna elektrik geliyor mu gelmiyormu onu kontrol ettirin. eğer elektrik geliyor motor devreye girmiyorsa gazını kontrol ettirin. eğer gaz tam ama motor hala çalışmıyorsa klima motoru arızalıdır. bir diğer seçenek eğer klima motoruna hiç elektrik gelmiyorsa o zaman sigortaya veya elektrik tesisatına baktırın. geçmiş olsun

belli bi derecenin altında zaten devreye girmez..ama kaç dereceydi hatırlamıyorum..
termometresini neden değiştirdiler ki acaba..

benim ilk aklıma gelenler klima gazı bitiktir veya sigortası gevşemiş veya yanmış olabilir veya elektrik tesisatında sıkıntı olabilir. klima radyatöründe delik olabilir( gaz bastırarark kaçak olup olmadığını anlarsınız) eğer bunlarda sorun yoksa klima kompresörü (motoru) arıza yapmıştır. öncelikle klima motoruna elektrik geliyor mu gelmiyormu onu kontrol ettirin. eğer elektrik geliyor motor devreye girmiyorsa gazını kontrol ettirin. eğer gaz tam ama motor hala çalışmıyorsa klima motoru arızalıdır. bir diğer seçenek eğer klima motoruna hiç elektrik gelmiyorsa o zaman sigortaya veya elektrik tesisatına baktırın. geçmiş olsun
sorduğun hersey tamamdır onlarda sorun yok teşekkürler.

belli bi derecenin altında zaten devreye girmez..ama kaç dereceydi hatırlamıyorum..
termometresini neden değiştirdiler ki acaba..
arızalı diye değişdirdiler ama sorun yokmus eskisi takıldı. klima tesisatında hiç bir sorun yok sorun sadece aracın göstergesinde araç sürekli - derecede duruyor -45-35 gibi değişen rakamlar termometreyi ölçdüler normal ama gösterge napeline ters düşüyor diyorlar denediler bir türlü olmadı. :(

Geri
Üst Alt