Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

klima sorunu!!

Konu, 'Teknik Destek' kısmında yalcingedik tarafından paylaşıldı.

1. yalcingedik

yalcingedik SCW Üyesi

1.127
    115
    63
    aracımda klima devreye girmiyor klima termometresindendir denildi servisde değişdik bir sey değişmedi klima devreye bir türlü girmiyor hersey sorunsuz diyorlar anlayamıyorum hiç böyle bir sey basına gelen oldumu yada bilgisi olan varsa paylasırsa sevinirim lütfen

2. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    benim ilk aklıma gelenler klima gazı bitiktir veya sigortası gevşemiş veya yanmış olabilir veya elektrik tesisatında sıkıntı olabilir. klima radyatöründe delik olabilir( gaz bastırarark kaçak olup olmadığını anlarsınız) eğer bunlarda sorun yoksa klima kompresörü (motoru) arıza yapmıştır. öncelikle klima motoruna elektrik geliyor mu gelmiyormu onu kontrol ettirin. eğer elektrik geliyor motor devreye girmiyorsa gazını kontrol ettirin. eğer gaz tam ama motor hala çalışmıyorsa klima motoru arızalıdır. bir diğer seçenek eğer klima motoruna hiç elektrik gelmiyorsa o zaman sigortaya veya elektrik tesisatına baktırın. geçmiş olsun

3. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    belli bi derecenin altında zaten devreye girmez..ama kaç dereceydi hatırlamıyorum..
    termometresini neden değiştirdiler ki acaba..

4. yalcingedik

yalcingedik SCW Üyesi

1.127
    115
    63
    sorduğun hersey tamamdır onlarda sorun yok teşekkürler.

arızalı diye değişdirdiler ama sorun yokmus eskisi takıldı. klima tesisatında hiç bir sorun yok sorun sadece aracın göstergesinde araç sürekli - derecede duruyor -45-35 gibi değişen rakamlar termometreyi ölçdüler normal ama gösterge napeline ters düşüyor diyorlar denediler bir türlü olmadı. :(

Sayfayı Paylaş