Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima Sorunu (Soğutmuyor)

sakalımızı uzun yollarda ağrıttık hep...
bakın şimdi.arac rölantiydeyken 0.3-.0.5 aralığında gösterir klima kapalıyken.
klimayı çalıştırdığınız zaman 0.3+ /- değer artar olur 0.8..devir artmaz yakıt değerin artar.yanı bu demek oluyorki , klima açıksa 0,3 / 100 km (sadece klimanın yediği yakıt değeri) son teknolojı klimalarımız yarı elektrik yarı motordan alır gücünü.trigerlerde bunun için kullanılıyor motor sağlığı için...
Ben de bir soru sormak istiyorum. Yeni nesil klimalarda da yüksek devirde yani seyir halinde iken klimayı (a/c) devreye sokmak zararlı mı? Eski nesiller için zararlı olduğunu isittik hep.

Valla gitigin servis çok önemli adam degiştim der kopresörü degişmez bi müşür degişir olayı çözer sendende kompresör parası alır aman bikaç yere sor bende müşür oldugunu düşünüyorum

Beni EDS ler İYİ tanır

vala artık teknoloji ilerledi, gaz doldururken makina sana delik, kaçak vs. varmı söylüyor. Dediği gibi kaçak varsa değişir yada kaynak yapılır. He yoksa kirlisakalın dediğini değiştir. Başka ne problem olabilir ki. Geçmiş olsun.

Ben de bir soru sormak istiyorum. Yeni nesil klimalarda da yüksek devirde yani seyir halinde iken klimayı (a/c) devreye sokmak zararlı mı? Eski nesiller için zararlı olduğunu isittik hep.
hayır istediğin zaman aç kapa.ilk çalıştırmada ve stop ederken mutlaka kapalı konumda olsun.klimayı açmadan önce pencereleri açıp havalandırın aracınızı ondan sonra açın klimanızı

Selam arkadaşlar,

İstanbul anadolu yakası için tavsiye edebileceğiniz usta var mı? malum yaz geldi bizim klimada soğutmuyor.. :(

Evet klima sorunum çözülmüştür :)

Bugün tuzla sanayide oto klima servisine gittim. Önce kaçağı bulmak için klima borularına radyatörüne sabunlu su sıktı ama bulunmadı, yaklaşık 15 -20 dk sonra hortumlardan birine eli çarpınca PISST diye bi ses... Sesin geldiği yer hortumun klima kompresörüne bağlandığı nokta. Hortum söküldü, kompresör tarafındaki conta gitmiş (bişey daha gitti dedi ama anlamadım) bostancı sanayiden parça temin edilecek, 3 saat sonra gel dedi.
Gittim 3 saat sonra geldim, aracım çalışır durumdaydı, sormadan etmeden içine bindim, tamam olmuş bu dedim :)
Ustanın yanına gittim, abi senin tamponu sökmek zorunda kaldık, klima radyatöründe de kaçak vardı onu da hallettik dedi. Yapmışken polen filtresini de değiştirttim.

Sonuç olarak, yetkili servisin kaçağı görür görmez dediği kompresör gitmiş 1800tl fiyat çektiği sorunum herşeyi dahil 600tl ye halloldu.

Geri
Üst Alt