Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima Sorunu (Soğutmuyor)

eryayli

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Şöyle bir sorun yaşıyorum,

Araç rolantideyken A/C ye basınca normalde motor sesinde hafif bi yayılma olması gerekiyor, ama öyle bir tepki almıyorum.

Özel bir Seat servisine gittim, gaz bastıklarını ama gazın hemen boşaldığını söylediler. Seat'ların klasik problemi kompresör bozuk 980tl ye değişim, kaçak kontrolü ve gaz dahil.

Bugün tuzla sanayide rastgele tamirciye gittim (klimacı değil). Kaput içine baktı, sesi dinledi, ön ızgaradan baktı. Kompresör kolay kolay bozulmaz, klima radyatörü yada müşürü bozulmuştur ikisinin değişimi, gaz dolumu da dahil en fazla 250 - 300'ü bulur dedi.

Arada kaldım, işin uzmanı yada daha önce benzer sorun yaşayan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler

aynısı bende de oldu kardeşim kompressör filandeil klima borusunda iğne deliği gibi küçücük delik vardı. kaynak yapıldı. 80 TL vermiştim gaz ile beraber. üstelik eski yerdeki adam burda yaptırırsan gaz parası almam ddi ama yine ona yakın bi para istemişti. elektirikçiler hava basıp aletle kontrol ediorlar. deliğin olduğu yeri gösteriyor alet..

bi ara klimayla bende cebelleştim :) cordobayı ilk aldığım zaman soğuk değil serinlik veriyordu kesmiyor üşütmüyordu 16 derecede.gazı 3 sefer değiştirdim,polen dediler orjınalini aldım taktım,kaçak yok,kompresör sağlam ve sonunda oto klimacısı cözdü.neymiş :) drayer kurutucu filtre.klima radyatörün klima gazını süzen sistem :kurutucu filtresi 2 yılda bir değişmesi gerekir tıkanıyor çapaktan tozdan vs 177+50 işcilikde ona bayıldık şimdi donuyorum 22 derecede :) kışında ısıtması güzel.bununla ilgili konum bile var forumda okursunuz boş zamanda...bana göre eğer herşeyin sağlamsa kesinlikle drayer kurutucu filtre.gaz tutmuyorsa drayer kurutucu filtren tıkanmıştır filtreden kaçak vardır.filtresi değişmesi için gazın boşaltılması gerekiyor basınçtan dolayı
yetkili servisler peryodik bakımdan başka bişiden anladıkları yok.tavsiyem aracın şanzımanı mı arızalı şanzımancıya,klima mı arızalı oto klimacılarına gidin.her bir işin ustasına gidersiniz daha net sonuç alırsınız.deneme yanılma yöntemiyle ancak vatandaşın cebi delinir. sonucu merakla bekliyorum paylaşırsınız bu konu içersinde takipteyim...geçmiş olsun
klima !!!drayer kurutucu filtre | SCW - Seat Club World - Seat Forum Türkiye

Son düzenleme:
@kirlisakal @fhs Yorumlarınız için teşekkür ederim.

İki durumda da klima çalıştırıldığında motor sesinde yığılma oluyor muydu sizde? Bende böyle bir tepki olmadığından açıkçası kompresörden şüphelendim.

@kirlisakal @fhs Yorumlarınız için teşekkür ederim.

İki durumda da klima çalıştırıldığında motor sesinde yığılma oluyor muydu sizde? Bende böyle bir tepki olmadığından açıkçası kompresörden şüphelendim.
ben bişi hissetmiyom motorun şıkırdısından :D yığılma falan olmuyor sadece soğutmuyordu.bende senın gibiydim ama sonrasında cözdük işi acaba bumuydu değilmiydi.inanmazsın 500 liraya yakın gaz parası verdim bana klima çok pahalıya patladı.ağzımı bozmak istemıyom önceki sahibi 1 kuruş harcamamış.aklıma getirmeseydınız keşke klima diyince fıttırıyom :D

yaa bak güzel insan...oto klimacısına gidiyorsun gazını boşaltıp en sistemli son teknolojı makınaya bağlatıp gazı yüklüyorsun yüklerken ve yukleme sonunda kompresörü ölçüyor bişisi varmı diye art kaçak testi yapıyor.bunlar normalse zaten geriye kurutucu filtre kalıyor.değiştireceksiniz olacak bitecek ..senin derdin bu.zaten klima ustası sana söler.klima için mahalle sanayısıne gidersen cözüm bulamazsın.:D

Eyvallah, en kısa zamanda klimacıya gidip sonuçları burada paylaşırım.
Teşekkürler :)

Eyvallah, en kısa zamanda klimacıya gidip sonuçları burada paylaşırım.
Teşekkürler :)
yanlış anlama bunları neden anlatıyorum biliyormusun.sanayıdeki ustalar para kazanmak için kırk tane kusur bulur odur budur diye.emin olmayan usta ya da senın emin olmadığın arızalarda işe girişmeyin derim cebine yazık.işi bilene gidilir.her iş için dükkanlar her işin de ustaları var.benım sorunu bile kimse cözemedi sizin gibiydim oto klimacısı çözdü boşuna dolanmışım şaşmazda..herkes cebinin doldurma peşinde...sen dediğimi yap sonra gel tşk et :) hadi kolay gelsin

en güzeli klimacılar. kendi ilgi alanları olduğu için hemen biliyorlar. bende bile klima kompresörü arızalı dedi. sallıyorlar. makineye bağlayıp normal hava veriyorlar. ölçüyorlar sonra gaz basıyorlar. Yığılma filan olmuyordu sadece devir cubuğunda hissedilmeyecek şekilde artış var. o kadar. sen yorma kendini o şekil yap. Kirlisakal a güven

en güzeli klimacılar. kendi ilgi alanları olduğu için hemen biliyorlar. bende bile klima kompresörü arızalı dedi. sallıyorlar. makineye bağlayıp normal hava veriyorlar. ölçüyorlar sonra gaz basıyorlar. Yığılma filan olmuyordu sadece devir cubuğunda hissedilmeyecek şekilde artış var. o kadar. sen yorma kendini o şekil yap. Kirlisakal a güven
sakalımızı uzun yollarda ağrıttık hep...
bakın şimdi.arac rölantiydeyken 0.3-.0.5 aralığında gösterir klima kapalıyken.
klimayı çalıştırdığınız zaman 0.3+ /- değer artar olur 0.8..devir artmaz yakıt değerin artar.yanı bu demek oluyorki , klima açıksa 0,3 / 100 km (sadece klimanın yediği yakıt değeri) son teknolojı klimalarımız yarı elektrik yarı motordan alır gücünü.trigerlerde bunun için kullanılıyor motor sağlığı için...

Geri
Üst Alt