Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima Kullanıımı Hakkında Ufak Ama Yararlı Bilgi..

genelde klimayı kullanmam ama bugün bi kullanayım dedim ama pişman oldum :( klimayı açtıktan bi süre sonra en düşük derece ve seviye de çalıştırmaya devam ettim bi süre sonra fark ettim ki durduğum da debriyaja basınca devir bi süre 1200 1300 civarında durup daha sonra 800 900 seviyesine iniyo klimayı kapatınca bu sorun yok oluyo acaba neden yapmış olabilir bunu

bir şey daha öğrendik yahu, hiç dikkat ettiğim bişey değildi. şu ana kadar başıma bişey gelmemişse, mecburda kalmadıkça klimayı açmamamdandır.

bu konuyla tam alakalı değil ama yan tarafdaki havalandırmalar iyi çalışmasına rağmen, öndeki iki havalandırmadan çok ama çok az hava geliyor (2006 cordoba dijital klima) bunun sebebi nedir?

Yandakiler kapalı konumda olabilir mi? Yandakiler kapalı konumdayken, ortadakiler normalinden daha fazla üflüyor.

Klima açıkken havayı nereye veriyorsunuz?

klima üzerinde 3 tuş var biri ayaklara, biri yüze doğru, öbürüde üst tarafa doğru. yüzü ve üst tarafı teker teker denedim. yan tarafları kapattım ama yinede ön taraftan çok az hava geliyor.

bilgi için teşekkürler ama ilginçtir eski arabamı nerdeyse 3 yıl boyunca yüksek devirlerde vs. klimasını kapattığım ya da açtığım olmuştu bi çok defa..

Klimayı açınca aşırı güç düşmesi veya stop etme varsa, motorda vs. bir sorun var demektir, ilave yük binince kendini gösteriyordur, klima açık değilken de problem oradadır ama nispeten az dikkat çekiyordur.

benimde klima açıkken vites değişimleri çok sıkıntılı oluyor debriyajdan ayağımı çekerken resmen küt diye bir ses geliyor klimayı en alt seviyede kullanmama rağmen acaba bu bir sıkıntımı bu yüzden bu sıcaklarda klimayı kullanmıyorum çok can sıkıcı bi durum

Geri
Üst Alt