Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima kesik kesik çalışıyor

Axethrower

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Klima / Havalandırma kullandığımda kesik kesik belirli aralıklarla çalışıyor.

Örneğin:
ECON modunda, ısıyı ayarlıyorum, fan en düşük kademede iken; 5sn boyunca tam güç çalışıyor , 5 sn duruyor, 5 sn tam güç ve yine 5 sn duruyor.
ECON modu kapalıykende aynı şeyi yapıyor. Belirli bir süre (belki 10-15dk) bu şekilde çalışıyor.

Belirli bir süre sonunda ise standart üflemeye başlıyor.

Çok nadir olmakla birlikte birde bazen ne kadar fan ve ısı ayarlarsam ayarlayayım hiç üfleme yapmıyor.bir süre geçtikten sonra kendi kendine çalışmaya başlıyor.

Bu normal çalışma şeklimidir, yoksa klima sistemine baktırmam mı gerekiyor?

sanırım uyku modu vb.bi konumda şuan kliman..ibiza kullanan arkadaşla yardımcı olur.

Merhaba arkadaşlar,

Örneğin:
ECON modunda, ısıyı ayarlıyorum, fan en düşük kademede iken; 5sn boyunca tam güç çalışıyor , 5 sn duruyor, 5 sn tam güç ve yine 5 sn duruyor.
ECON modu kapalıykende aynı şeyi yapıyor. Belirli bir süre (belki 10-15dk) bu şekilde çalışıyor.

Çok nadir olmakla birlikte birde bazen ne kadar fan ve ısı ayarlarsam ayarlayayım hiç üfleme yapmıyor.bir süre geçtikten sonra kendi kendine çalışmaya başlıyor.

Econ modu klima off anlamina da geliyor ayrica klimanin soguk vermesinin durmasini istemiorsaniz yazin LO da kisin HI da calistirin herhangi bir derece ayarlayinca o dereceye geldigini dusundugunde isitmayi yada sogutmayi durdurup normal hava verio birde polen filtresini eskiyse degistirin

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmetin dediklerine ek olarak reistans ta hata ola bilir kalalufor motorunun hemen yaninda kablolar onada cikip motor hizini ayarlayan malzeme genelde vw deki kronik bir hata çok sicak kullandiktan sonra yazin bu sikintilar ortaya ckiyor

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dursun abi teşekkürler,
rezistansı nasıl değiştirebiliriz, kolay bulunan bir parçamıdır?

Polen filitresini bi kontrol et bence. Benim arababın önceki sahibi ben yeni değiştirdim dedi içinden güvercin kanatı çıktı. O kadar yani. 6 Ayda bir değişse olur polen filitresi klimayı çok kulllanıyorsanız.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Bir ekleme daha yapacağım. Akü şarjını da bir kontrol ettirin. Benim cordobada başıma geldi.

Arkadaşlar merhaba,

Dursun abi'nin de dediği gibi, sorun bulundu.
Eğer klimanız/kaloriferiniz sadece tam güçte çalışıyor ve devri düşmüyor yada uzun zaman çalıştıktan sonra ancak devri düşüyor ise muhtemelen kalorifer rezistansınız arızalı olabilir.
Fiyatı 30-50TL arasında olan 6Q0959263A kodlu ucunda direnç olan parçayı değiştirdiğinizde sorununuz çözülecektir.

100-Brand-Heater-Fan-Resistor-2R25K-R85K-R30K-For-AUDI-A2-Seat-Cordoba-Ibiza-Skoda-Fabia.jpg

Ekli dosyalar

• 100-Brand-Heater-Fan-Resistor-2R25K-R85K-R30K-For-AUDI-A2-Seat-Cordoba-Ibiza-Skoda-Fabia.jpg
    100-Brand-Heater-Fan-Resistor-2R25K-R85K-R30K-For-AUDI-A2-Seat-Cordoba-Ibiza-Skoda-Fabia.jpg
    16.9 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba arkadaşlar,

Örneğin:

tıpa tıp aynı sorunu yaşıyoruz
[doublepost=1500976336,1500976261][/doublepost]
Tam olarak nerede bu parça

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.[/QUO

sanayiye gittim komple ön konsol sökülecek dediler.vazgeçtim.ama belki de onlarda bilmiyordur çok basit bir yerdedir yanlış yönlendirmiyim seni

Geri
Üst Alt