Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima hakkında genel bilgi ve sigorta sorunu (çözülmüştür)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

halo_tam35

Kayıtlı Üye
Arkadaslar klimam da geçen yıl birşeyi fark ettim klimam sadece en yüksek seviyede ufleme yapıyordu diğer kademeler calismiyordu elektrikci fan motorunun arka kısmında fan kademesini ayarlayan rezistansin bozulduğunu bunun için bütün goguslugun sökülüp oraya ulaşılabileceğini söyledi bende netten biraz araştırma yaptım ve goguslugun sokulmedende fan motoru ve rezistansa ulasilabilgini bi alman internet sitesinden öğrendim ve fotoğraflarını tamirci ye gösterdim o şekilde biz fan motoru ve rezistansı söktük hem fan motoru hem rezistansı değiştirdik hersey güzeldi ancak bundan sonra aracim durmadan sigorta attirmaya başladı yaklaşık haftada bi kere sigorta yaniyordu bunun nedenini bulamadım ve en son sigorta panelin orası baya bi yandı sigorta atmamis ve yanmış ben paneli komple değiştircem salı günü ancak bu sigortayı ne attiriyor böyle bu konuda bi yardimci olabilecek yada deneyim yaşamış varmı acaba

öncelikle geçmiş olsun.yaz aylarında klima herkesin ortak sorunu olmuş.klima bakımlarını aksattığımız zaman zamanla bozulabilmekte içinden cıkılmaz hal alabiliyor.kendimde de yaşadım bunları ama sizin yaşadıklarınızdan biraz farklı.
evet kalorifer motorunu torpido gözün içinden ulaşabiliyor.onun için fabrika vidalarla kapak yapmışkı mudahale edebilsin.fan motoru kalorifer motoru dediğimiz şey iyi bir elektrikci ustası bakabilir sökebilir.onun için vw seat audi skoda özel ya da yetkılı servislerine gitmeniz lazımdı bilmiyorum usta nasıl yapmış.kalorifer motoru sonucta elektriğe bağlı bişi ama çıplak kalan bi yer mı var yuksek akım mı geliyor.benım aklıma gelen şey rezistansın kalitesi ve markası.rezistansda atırrır cunku haftada 1 atıyor diyorsunuz.aracınıza uygun olmayan oem parça kullanmış kanısındayım.her rezisansın arac elektriğine uygun amper kullanılır.deneyim yok ama kanımca o rezidansı söktürün orjınalı ya da daha kalıteli araç şasi numarasına göre parça kullanın.olan panele olasun plastik şey değişir allah korusun aracı yakar.kalorifer motoru devamlı sürekli çalışan bişidir.göğüslük sökülecek diyen usta zaten seatdan anlamayan adammış ki teslim etmekle buyuk hata yapmışsınız...bazen yan sanayı ürünler zarar verebiliyor.bu konuda tek tavsıyem rezidansı orjınalıyle değiştirmek hatta bu konuda parça konusunda yardımcı olabilirim

öncelikle geçmiş olsun.yaz aylarında klima herkesin ortak sorunu olmuş.klima bakımlarını aksattığımız zaman zamanla bozulabilmekte içinden cıkılmaz hal alabiliyor.kendimde de yaşadım bunları ama sizin yaşadıklarınızdan biraz farklı.
evet kalorifer motorunu torpido gözün içinden ulaşabiliyor.onun için fabrika vidalarla kapak yapmışkı mudahale edebilsin.fan motoru kalorifer motoru dediğimiz şey iyi bir elektrikci ustası bakabilir sökebilir.onun için vw seat audi skoda özel ya da yetkılı servislerine gitmeniz lazımdı bilmiyorum usta nasıl yapmış.kalorifer motoru sonucta elektriğe bağlı bişi ama çıplak kalan bi yer mı var yuksek akım mı geliyor.benım aklıma gelen şey rezistansın kalitesi ve markası.rezistansda atırrır cunku haftada 1 atıyor diyorsunuz.aracınıza uygun olmayan oem parça kullanmış kanısındayım.her rezisansın arac elektriğine uygun amper kullanılır.deneyim yok ama kanımca o rezidansı söktürün orjınalı ya da daha kalıteli araç şasi numarasına göre parça kullanın.olan panele olasun plastik şey değişir allah korusun aracı yakar.kalorifer motoru devamlı sürekli çalışan bişidir.göğüslük sökülecek diyen usta zaten seatdan anlamayan adammış ki teslim etmekle buyuk hata yapmışsınız...bazen yan sanayı ürünler zarar verebiliyor.bu konuda tek tavsıyem rezidansı orjınalıyle değiştirmek hatta bu konuda parça konusunda yardımcı olabilirim
Aynen bende bi yerden yüksek akım çektiğini düşünüyorum çünkü sigortayı takar takmaz sol tarafta bişey yok sağ tarafa el degmicek kadar çok ısınıyor bide sizin sigorta kaclik bend 20 lik var şu an rezistans konusunda izmirde parçayı bulamamistim o zman istanbuldan getirtmistim bayada iyi bi para vermiştim ona yanlış hatırlamıyorsam çok nadir arıza yapan bi parcaymis ve yan saniyesi yokmuş diye duydum ben

Aynen bende bi yerden yüksek akım çektiğini düşünüyorum çünkü sigortayı takar takmaz sol tarafta bişey yok sağ tarafa el degmicek kadar çok ısınıyor bide sizin sigorta kaclik bend 20 lik var şu an rezistans konusunda izmirde parçayı bulamamistim o zman istanbuldan getirtmistim bayada iyi bi para vermiştim ona yanlış hatırlamıyorsam çok nadir arıza yapan bi parcaymis ve yan saniyesi yokmuş diye duydum ben
bizim sigorta kaçlık bende bilmiyorum panoda numaralandırmamış ama kitapcığında yazar.ne takarsınız takın yaa kablolarda kaçak var bu da bi ihtimal ya da rezidans bozuk ya da aracınıza uygun değil.rezidans dediğiniz şey switch olmasın.iyi bir elektrik ustası çözer işini. cordoba kalorifer motorun şemasında rezidans diye bişi cıkmadı da servislerşin kullandığın etkadan bakıyorum gözükmemekte.böyle bişimi motor kodu nedir
839b113e8eecb39e5c2f07ab3e171b4f.png

8 nolu parça buldum :) orjınali de var ufak bişi doğuşta 141.06 kuruş :)74a7448df76fe83fda95affc089ab5a4.png

8 nolu parça buldum :) orjınali de var ufak bişi doğuşta 141.06 kuruş :)Ekli dosyayı görüntüle 8712
Aynen 8. Parçayla aynı yerde tam olarak ama parça o değil o parça benim bildiğim kadarıyla analog 4 kademeli klimalarda oluyor benim digital klima rezistans da üstü metal Taraklı şimdi foto atıcam 350 tl civarı bişeydi ben aldığımda oda çok zor bulmuştum

Aynen 8. Parçayla aynı yerde tam olarak ama parça o değil o parça benim bildiğim kadarıyla analog 4 kademeli klimalarda oluyor benim digital klima rezistans da üstü metal Taraklı şimdi foto atıcam 350 tl civarı bişeydi ben aldığımda oda çok zor bulmuştum
digital klima için bu çıkıyor başkada vermiyor...benım kendi aracımıda girdim aynısını verdi.8 nolu parça şudur dirençli
2390456.JPG

Screenshot_2015-08-22-21-40-21.pngBende değişen parça buydu bu fotoyuda google dan buldum ama parça buydu eminim belki adı farklıdır dicem ama google ada cordoba klima rezistansı yazınca çıktı

abicim fan kontrol ünitesi desene yaa :) 10 nolu parça ''rezitans değildir...
6Q1907521A FAN KONTROL ÜNİTESİ 313,88 TL
qqqqq.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt