Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Klima arızalı ne yapmalı ?

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında sedoli tarafından paylaşıldı.

1. sedoli

sedoli SCW Üyesi

8
    9
    3
    Merhaba arkadaşlar seat camiasına yeni katıldım 2006 seat ibiza stylance 1.4 benzin/lpg li aracımı çok severek aldım . Bu sıcak günlerde klima gerçekten bir ihtiyaç, bir klimacıya gittim gazı yok dedi ama gazı koyduk tık yok .. ben başka bir ustaya gittim klima kompresörü arızalı ,orjinal kompresör, klima radyatörü (değişmesi gerekliymiş) polen filtresi gaz işçilik 1200 tl hesap çıktı, illaki bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar vardır , ne yapmalı ?

2. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    kompresörü tamir ettirin bir kaç yere daha gidin

3. sedoli

sedoli SCW Üyesi

8
    9
    3
    Kompresör tamirinin mümkün olmadığını söylüyorlar, nerede tamir ettirebilirim .

4. sedoli

sedoli SCW Üyesi

8
    9
    3
    Beş ayrı klimacı ayrı ayrı teşhis , son klimacıya gittim kontrol etti iyi bir elektrikçiye gitmem gerektiğini kompresörün bozuk olduğunu söyledi, ben artık kurcalamaya karar vermiştim zaten, oradan ayrılmadan klima borusu üzerinde bir sensör var basınç kontrolü yapıyor, soketini söktüm kontrol ettim yerine taktım, aracı tekrar çalıştırdım :) klima çalıştı .. Sensör soketi oksitlenmiş hemen üstte ve altta ne kadar soket varsa hepsine sıvı ve oksit çözücü koruyucu spreyle temizledim, şu an klima sorunu kalmadı..

kfy ve bora55 bunu beğendi.
  5. Axethrower

Axethrower SCW Üyesi

29
    16
    3
    sedoli müsait bir zamanda sensörün fotoğraf çekip koyabilirmisin?
    Benimkide nadirende olsa çalışmamazlık yapıyor, kontağı kapatıp açınca çalışıyor.

Bunu beğendi. sedoli bunu beğendi.
  6. sedoli

sedoli SCW Üyesi

8
    9
    3
    Mesleki olarak bu konulara çok yabancı değilim makineler işim yinede işi ustasına bırakayım dedim ama nafile nerdeyse 1200 tl verecektik, klimanız da sıkıntı varsa ilgili fiş ve soket leri en az bir defa çıkarıp oksit ve nem alıcı temizlik ürünleri ile yıkayın belkide çözüm olacaktır, @Axethrower memnuniyetle sensör resmini çekip buraya koyabilirim, iyi sürüşler.;)

Bunu beğendi. Axethrower bunu beğendi.
  7. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

792
    494
    63
    valla ne diyim usta diye geçinenler var ülkemizde malesef.bu ona ustalık belgesi veren kurumun suçu. hadi ustalık belgesini verdin bari periyodik olarak kontrol et adamı. yok bi kere belgeyi al ölene kadar kullan. valla benimde bole seyler baıma çok geldi. eski polomda 120 walt olan sigortama 40watt sigorta koymuş. arabayı yakıyoduk. valla senin adına sevindim.

8. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Sadece adı usta,ustalık namına bir şey bildikleri yok...

Sayfayı Paylaş