Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima arızalı ne yapmalı ?

sedoli

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar seat camiasına yeni katıldım 2006 seat ibiza stylance 1.4 benzin/lpg li aracımı çok severek aldım . Bu sıcak günlerde klima gerçekten bir ihtiyaç, bir klimacıya gittim gazı yok dedi ama gazı koyduk tık yok .. ben başka bir ustaya gittim klima kompresörü arızalı ,orjinal kompresör, klima radyatörü (değişmesi gerekliymiş) polen filtresi gaz işçilik 1200 tl hesap çıktı, illaki bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar vardır , ne yapmalı ?

kompresörü tamir ettirin bir kaç yere daha gidin

Kompresör tamirinin mümkün olmadığını söylüyorlar, nerede tamir ettirebilirim .

Beş ayrı klimacı ayrı ayrı teşhis , son klimacıya gittim kontrol etti iyi bir elektrikçiye gitmem gerektiğini kompresörün bozuk olduğunu söyledi, ben artık kurcalamaya karar vermiştim zaten, oradan ayrılmadan klima borusu üzerinde bir sensör var basınç kontrolü yapıyor, soketini söktüm kontrol ettim yerine taktım, aracı tekrar çalıştırdım :) klima çalıştı .. Sensör soketi oksitlenmiş hemen üstte ve altta ne kadar soket varsa hepsine sıvı ve oksit çözücü koruyucu spreyle temizledim, şu an klima sorunu kalmadı..

sedoli müsait bir zamanda sensörün fotoğraf çekip koyabilirmisin?
Benimkide nadirende olsa çalışmamazlık yapıyor, kontağı kapatıp açınca çalışıyor.

Mesleki olarak bu konulara çok yabancı değilim makineler işim yinede işi ustasına bırakayım dedim ama nafile nerdeyse 1200 tl verecektik, klimanız da sıkıntı varsa ilgili fiş ve soket leri en az bir defa çıkarıp oksit ve nem alıcı temizlik ürünleri ile yıkayın belkide çözüm olacaktır, @Axethrower memnuniyetle sensör resmini çekip buraya koyabilirim, iyi sürüşler.;)

valla ne diyim usta diye geçinenler var ülkemizde malesef.bu ona ustalık belgesi veren kurumun suçu. hadi ustalık belgesini verdin bari periyodik olarak kontrol et adamı. yok bi kere belgeyi al ölene kadar kullan. valla benimde bole seyler baıma çok geldi. eski polomda 120 walt olan sigortama 40watt sigorta koymuş. arabayı yakıyoduk. valla senin adına sevindim.

Sadece adı usta,ustalık namına bir şey bildikleri yok...

Geri
Üst Alt