Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Klima açınca içeri kötü koku gelmesi YARDIMM

Micqrop

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracıma 2 gunde bi biniyorum ankaranın soğuğunu biliyosunuz baya bi soğuk yedikden sonra calısıyo araç bilmiyorum etkisi varmıdır ama aracımın ekonomik modda klimayı actıgımda içeri yanık kokusu gibi bişey geliyor. kaputu açtm kokladım yok sadece klimadan geliyor. Yağı suyuda normal. Bilgisi olan lütfen...

Polen filtresi tikaninca pis koku geliyor o olabilir

Polen filtresinden olabilir bence..

En son ne zaman değişti? İmkân varsa polen filtresini değiştirin ve birde öyle deneyin derim ben :)

Birde ön camın önündeki hava kanallarına yapraklar girebiliyor. O yaprakların su ile birleşip çürümesi bile kokuya neden oluyor orayada dikkat edebilirsiniz.

bende ankaradayım soğukta dediğin gibi geç ısınıyor ama yanık kokusu gelmiyor.. Kardeşim dikkat et klima motorundan geliyor olabilir ben birine göstermeni tafsiye ederim yoksa çOk can yakıyor klima motoruna 1ooo 15oo gibi bi nakit vermek :eek:bizzat verdim biliyorum ama yanık kokusu gelmemişti benden kaputtan beyaz duman çıkmıştı araba stop etmişti garip sesler çıkmıştı kısacası klima motoru parçalanıyor:D

eğer klimadan gelen havalandırma ızgaralarında nemlenme oluşuyorsa ertesi gün çalıştırınca o koku gelebilir.. bazen benim araçtada oluyor hava çok soğuk olduğunda kaloriferi açıyorum sonrada borular sıcakken arabayı stop edip eve gidiyorum.. ertesi gün çalıştırınca nem kokusu geliyo... bende kendimce çözüm buldum ve işe yarıyor diyebilirim.. kaloriferi kapatmadan aracı stop ediyorum böylece polen filtresinden gelen hava yolu açık kalıyor... o nemli havada oradan uçup gidiyor.. bu şekilde yapınca herhangi bir kokuya rastlamadım...:eek:key:

bende ankaradayım soğukta dediğin gibi geç ısınıyor ama yanık kokusu gelmiyor.. Kardeşim dikkat et klima motorundan geliyor olabilir ben birine göstermeni tafsiye ederim yoksa çOk can yakıyor klima motoruna 1ooo 15oo gibi bi nakit vermek :eek:bizzat verdim biliyorum ama yanık kokusu gelmemişti benden kaputtan beyaz duman çıkmıştı araba stop etmişti garip sesler çıkmıştı kısacası klima motoru parçalanıyor:D

hakan hatırladın mı senle ilkimde karsılasmıstık sen o zaman o kadar para mı verdın yoksa:confused:

klima motorundan motoruna değişiyor yaklaşık olarak dedim isterseniz yarın bi doğuşu arayın bakalım ne kadar fiyat vercek :p:D

geçende bende klimayı açtıktan sonra kalkış yaparken çok kötü koku gelmişti dedim balatalar bitti heralde ama sanırım klimadan geldi koku

Arkadaşlar bende kaloriferle ilgili birşey soracağım.Son kademeye getirdiğimde fanı torpidoda bi titreme yapıyo bu normalmidir? Direksiyondada aynı sekılde bı tıtreme var.Vibrasyonu kuvvetlimidir her ibizada :)

Geri
Üst Alt